COŞKUN KÖKÖZ YAZDI: TAŞIMA SU İLE DEĞİRMEN DÖNMEZ!

03 Kasım 2015 Salı, 20:25

Maddi imkansızlıklara rağmen ligdeki çıkışıyla dikkat çeken Manisaspor, zirve yarışında çekiştiği Ankara Demirspor karşısında gol hariç her şeyi denedi. Müsabakaya iyi başlayan, iyi pas yapan ve top çeviren ev sahibi oyunun tek hakimi olmasına rağmen son vuruşlarda Bahattin, Ozan Sol ve Timur gibi isimlerle etkisiz kaldı.

Manisaspor bu ligin en iyi kadrolarından birine sahip. Bu takımda her şey var. Taner Taşkın’ın her şeyiyle kefil olduğu Manisaspor’da tek problem yönetim ve maddi imkansızlıktır. Çünkü bazen saha içinde mücadele ederek kazanamazsınız. Saha dışından da etkili olabilecek hamlelerin gelmesi şarttır. Ancak göreve geldiği günden bu yana herkesle ters düşen ve yanındaki isimler değişmeyen Başkan Abdullah Mergen’in siyaset güveni umarım boşa çıkmaz. Eğer takıma gerekli destek verilirse ya da sağlanırsa Manisaspor’u yeniden sezon sonunda 1.Lig’de görebiliriz.

Gelelim yeniden maça..

Konuk takım deyim yerindeyse ismine özgü ‘Demir’ gibi savunma yaptı. Geri dörtlüsü hiç kıpırdamayan Ankara Demirspor, kalesini gole kapatıp Manisa’dan istediği 1 puanı aldı. Katı savunmayı aşamayan Manisaspor ileri ucu, ilk yarıda özellikle uzaktan çektiği şutlarla golü aradı.

Taraftarı önünde 2 puan bırakan Tarzanlar, liderliği de averajla bir diğer Başkent ekibi Ankaragücü’ne kaptırdı. Bu ligde kaybetmeden yol almakta çok önemli. Ancak şampiyonluk hedefiyle yola çıktıysan, zirvede tek kalmak için bu tarz takımları bir şekilde egale etmek gerekli. 3 maçtır kaybetmeyen Manisaspor, yine taraftarı önünde cumartesi günü zirve mücadelesi veren Tokatspor ile karşılaşacak. Futbol şansı yanında olsun.

NOT: Süper Lig’de bile 6 TL olmayan bilet fiyatlarını kimin hangi mantıkla aldığını sorgulamak lazım. Unutmayın..! Manisaspor 2.Lig’de mücadele ediyor.. Her şey bazen para değil. Malum komşu Karşıyaka ve Göztepe’nin hali ortada. Hedefe değil paranın içinde 1.Lig’de geriye gidiyorlar. Biraz daha bilet rakamını aşağıya çekmek ve katılımın daha fazla olmasını sağlamak yönetimin bir görevidir. Problem yönetim ve maddiyat derken ne demek istediğimi sanırım şimdi daha iyi anladınız. Taşıma su ile değirmen dönmez. Gerekirse 1 TL yapın. Para kaynağını böyle ucuz fikirlerle, ya da sağdan soldan Medine dilencisi gibi sağlayamazsınız, daha büyük projelere kafa yorun. Yoksa bu takıma yazık olacak.. Saygılar..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir