COŞKUN KÖKÖZ YAZDI: TARZAN’A 45 DAKİKA YETTİ

28 Kasım 2015 Cumartesi, 17:22

2.Lig Kırmızı Grup’ta liderlik koltuğunda oturan Manisaspor seyircisi önünde son 3 maçtır bileği bükülmeyen Aydınspor 1923 takımını konuk etti. Maça etkili ve istekli başlayan taraf ev sahibi ekip Manisaspor’du. Manisa’da geceden itibaren yağan yağmur futbolcuların sahada topun kontrolünü sağlamasında önemli rol oynadı. Maçın ilk yarısında iki net pozisyon yaşandı ve onlarda da Manisaspor iki duran topla golü bulmayı başardı. Önce Bahattin Köse sonra Nuri Terliksiz bir anda konuk takımın ilk yarıdan fişini çekmiş oldu.

İlk yarıda bu iki golle sona ererken, ikinci yarıya fırtına gibi başlayan Manisa ekibi, üst üste yüzde yüz diyebileceğimiz iki pozisyonda Bahattin ve Ozan Sol ile farkı açmayı değerlendiremedi. Her iki yarıda çok iyi pas yapan Manisaspor, maçın 75.dakikasına kadar sahanın tek hakim tarafıydı. Zorlu zeminde top rakip takımdayken tam saha pres yapan Tarzanların son 15 dakikada deyim yerindeyse pili bitti.

Son 15 dakikalık bölümde oyuna ilk kez ortak olan Aydınspor, rakip kalede pozisyonlar bulmaya başladı. Konuk takımdan Gürkan’ın üst üste yakaladığı iki pozisyonu gole çevirememesi belki de maçın kırılma anlarıydı. 72.ve 79.dakikalarda Manisa kalesini yoklayan Gürkan, 84.dakikada bu sefer affetmedi ve farkın bire inmesine neden oldu. Kaleci Bayram’a 90 dakika fazla iş düşmedi ancak son bölümde yine yapması gerekeni yaptı. İki net pozisyonda rakip forvete geçit vermedi.

2-1’lik skorun ardından Manisaspor’da Teknik Direktör Taner Taşkın skoru koruma adına forvetten Mertan’ı kenara alıp, sahaya stoper Erman’ı sürmesiyle ev sahibi ekip 5-4-1 dizilişine geçti. Son anlarda ecel terleri dökmesine rağmen Manisaspor haftayı karlı kapatıp 3 puanı kapmasını bildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir