COŞKUN KÖKÖZ YAZDI RUHSUZLUK MAĞLUBİYET GETİRDİ

10 Şubat 2014 Pazartesi, 15:52

Manisaspor’da son iki hafta da gözle görülen bir düşüş yaşanıyor. Mersin deplasmanın 90 dakikası ile Ordu maçının 60 dakikası birbirine çok benziyordu. Rakip yüklenen, Manisaspor karşılayan konumdaydı bu iki maçta. Ancak bu sezon Manisaspor’un rakipleri karşısında ilk kez böyle ezildi diyebilirim. Sezonun en kötü maçını Mersin’de oynadılar.

Ardından bir ümitle çıkılan Orduspor maçının 1 saatlik diliminde değişen birşey yoktu. Murat farkı bire indirse de takımın ruhsuzluğu mağlubiyeti getirdi. Atılan gol Manisasporlu oyuncuları uyandırsa da iş işten çoktan geçmişti. Futbolda yenmekte var, yenilmekte.. Eyvallah…

Ancak Mersin’de ve Ordu maçlarında Manisaspor kötü oynayıp kaybetti. Ege ekibi Mersin’de bir önceki hafta rakip kaleye 4 şut atabilmiş. Ev sahibi ekip Mersin ise 12 isabetli şut atarken, direkten dönen top sayısı 3.

Gelelim Orduspor’a;

Bu maça baktığımız da ise rakip kaleye atılan şut sadece 2. Konuk takım ise 8 isabetli şut attı 1 topu da direkte patladı.

Çok eleştirilmelerine rağmen Umut ve Bekir ayrılığı siyah-beyazlılara yaramadı. Orta sahada top yapan, ileriye top taşıyan Manisaspor, son iki hafta da ne oldu da sahada yok. Abdülkadir Özgen, Murat Gürbüzerol, Causic, Barbaros hangisini sayayım. Dripling yaparak topla rakip kaleye gittiklerini göremedim. Mevcut kadroda bunu yapacak zaten iki-üç isim var ya da yok.

Daha önceki haftalarda da bu takım mağlubiyetler aldı ancak bu kadar rakiplerine ezilmedi. Pas yaptı, şut attı, gol atıp kaçırdı. İzleyenlere en azından heyecan verdi. Manisaspor’un en büyük tesellisi puan cetvelindeki yerini koruması.

Son iki hafta da kaybedilen maçlarla aşağıya doğru gerileme yaşansaydı; siyah-beyazlılar Karşıyaka maçı öncesi toparlanma adına daha fazla zorlanabilirdi. Şimdi Manisaspor hafta içi yönetiminden malzemecisine kadar Karşıyaka maçına odaklanmalı.

İki kulüp arasındaki rekabet ortada. Bu maç 3 puandan da öte. Tarzanlar İzmir’den zaferle dönerek geçmişe sünger çekebilir. Saygılar..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.