COŞKUN KÖKÖZ YAZDI: ÖNCE ŞAMPİYONLUK! HESAPLAŞMA SONRA!

28 Mart 2016 Pazartesi, 12:40

Manisaspor’da işler iyi gitmiyor. İşlerin iyi gitmemesi Barbaros Barut’un kadro dışı bırakılmasıyla aslında patlak verdi. Teknik Direktör Taner Taşkın’ın en lazım olduğu süreçte ‘yönetimin kararı’ deyip oyuncusunun geri dönmesi için hamle yapmaması çok eleştirilmişti. Benim fikrimde bu zorlu süreçte ve bu kadar yoklukta Manisaspor’un herkese ihtiyacı olduğudur. Son 4 haftada 1 puan alan Manisaspor’da bir nevi işler terse döndü. Son 5 haftaya girilirken işlerin terse dönmesi hiçte iyi olmadı. Barbaros Barut’un ardından Erkan Aslan’ın istifası lider takımda olmayacak hareketlerin yaşanmasına neden oldu. Bir ara en yakın rakibine 12 puan fark atan takım panik havası yaşamaya başladı.

Kırmızı Grup’ta bizim yerimize acaba Kocaeli Birlik ya da başka bir takım zirvede olsaydı, bitime 5 kala şampiyon ilan edilir miydi? Bilmiyorum… Ancak Manisaspor taraftarı farkın 12 puan olduğu dönemde de bu işe hep şüpheyle baktı. Bizler bile takımla yatıp kalktığımız halde kafamızda acabalarla yaşadık ve bugünlere geldik. Bizi güvensizliğe iten sebepler teknik kadro ve futbolcular değil. Arabanın direksiyonunda olmakla yanda olmak arasında farklar var. Yönetimsel yanlışların kurbanı olmaya devam ediliyor. Maalesef Türk futbolunda yönetimsel yanlışların faturasını hep teknik direktörler çekmiştir. Taner Taşkın bile canından bezdi. Keçiörengücü maçı sonrası istifa sinyali verdi. Diyorum ya biz değil, 12 fark atan başka bir takım olsaydı o şehirde kutlamalar erkenden başlardı. Bizim neyimiz eksik?

Hala taraftar olarak bir ivme kazanamadık. Sağ olsun taraftarlar derneği Kocaeli Birlikspor maçı öncesi iyi bir organizasyon sayesinde tribünlerin dolmasına neden oldu. Yerel basında tam destek verdi. Aynı örgütlenmeyi bu hafta oynayacağımız Ankaragücü maçı öncesi de yapmalıyız. Şehrin dört bir yanına maça davet eden materyaller asmalıyız. Her şey bitmiş gibi hareket edip hatalı aramayı bırakalım. Kalan 5 haftada bizi bugünlere getiren teknik heyet ve futbolculara tam destek verdiğimizi gösterelim. Şampiyon olduktan sonra da eteğimizdeki taşları dökeriz. Yoksa bunca gelinen yola, emeğe, alın terine yazık olacak. Saygılar..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir