COŞKUN KÖKÖZ YAZDI: NE MANİSASPOR NE AKHİSARSPOR!

27 Ocak 2015 Salı, 16:55

Liglerinde iyi sonuçlar alamayan iki takımın kupadaki mücadelesi son derece önem arz ediyordu. Kazanan takım bir üst tur için büyük avantaj yakalayacaktı. İki takım arasında oynanan ilk maç 3-2 bitmiş, adeta nefes kesmişti.

Manisa derbisine iki takımda temkinli başladı. Pozisyon açısından kısır bir ilk yarı yaşandı diyebiliriz. Ne Akhisar nede Manisaspor rakip kaleye gidemedi. İki takım ilk yarıda pas yapmayı tercih etti. İkinci yarıya Manisaspor daha istekli başladı. İsmail Köse ile öne geçen siyah-beyazlıların gol sevinci 15 dakika sürdü. Manisaspor’da Ümit Yasin, Sertan’ı düşürdü ve hakem penaltı noktasını gösterdi. Ümit Yasin’in ceza sahası içindeki yanlış hamlesi Manisa’ya pahalıya mal oldu. Sertan ile Akhisar durumu eşitledi.

İkinci yarıda yapılan değişiklikler maça hareket getirdi. Tam bu sırada Manisaspor 10 kişi kaldı. Ali Fırat ikinci sarıdan atılırken, bu dakika sonrası herkes Akhisar’ın maçı çevireceğini düşündü. Ancak Manisaspor 10 kişi kalmasına rağmen Akhisarspor kalesinde net pozisyonlar buldu. Son vuruşlarda biraz daha dikkatli olsa Manisaspor maçtan 3 puanla ayrılabilirdi. Doksan dakika sonunda iki tarafta 1’er puanla yetindi. Futbolseverler Manisa’da ilk yarıya nazaran ikinci yarıda daha keyifli bir maç izledi. Skor iki takıma da yaramadı. Bu sonuçla B Grubu’ndaki hesaplarda iyice karıştı diyebiliriz. Akhisarspor’da Roberto Carlos’un maçın ardından hala transfer istemesi ise entresan. Akhisarspor’un bir iskeleti var ve taşlarla çok oynamak sıkıntı yaratabilir. Manisaspor’un ise stopere sağlam bir isim alması şart. Saygılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir