Coşkun Kököz Yazdı: Nakavt!

05 Mart 2017 Pazar, 22:52

Manisaspor – Bandırmaspor karşılaşmasına kadar Ege ekibi için her şey terse gitti. Alt sırada yer alan takımlardan Mersin, Samsunspor, Elazığspor’un rakiplerini devirip haftayı 3 puanla kapatması Manisaspor’un Bandırma maçının önemini adeta ikiye değil, sekize katladı. Kazananın sıçrama yapacağı maça Tarzanlar bir başladı, pir başladı.. İlk yarım saatte Manisa 19 Mayıs Stadı’nda bir fırtına esti ki, rakip Bandırmaspor bile şok oldu. Savaş’ın uzak köşeye daha 5.dakikada bıraktığı şık vuruşla perdeyi açan Manisaspor, 16. ve 34.dakikada Bahattin, 23. ve 30.dakikada İsmail Haktan ile hani boksör misali Bandırma’yı ilk yarım saatte kendisine gelmeden nakavt etti. Kenarda Bandırma hocası Yusuf Şimşek’te çıldırdı.

İlk yarıda Manisaspor’un skoru bir anda 5-1 yapması, taraftarların maçın ikinci yarısını daha heyecanla beklemesine neden oldu. Acaba rekor gollü bir maç mı yaşanacak? düşüncesiyle tribünleri dolduran Tarzanların keyfi ilk yarıda ard arda gelen gollerle zaten yerindeydi. İlk yarıdaki Manisaspor, ikinci yarıda rüzgarını kaybetmiş bir görüntüdeydi. Mücadele anlamında herkes elinden gelenin fazlasını yaptı. Maça çok iyi motive olmuş ve hazırlanmış. Avantajlı skorun rahatlığıyla ikinci yarı bir gol daha bulan Manisaspor’da günün isimlerinden İsmail Haktan hatrick yapma mutluluğu yaşadı. Manisaspor formasıyla İsmail yeniden doğuyor diyebiliriz. Son iki haftada eleştirdiğimiz Sait hocayı da unutmayalım ve galibiyetten dolayı tebrik ederim. Oyuncu tercihleri ve değişimleri tıkır tıkır işledi. Şu oynamalı, bu oynamalı gibi yorumları çok sevmesem de Manisaspor’un orta sahasına adı gibi Savaş’an biri lazımdı. Savaş Yılmaz bildiğin ciğersiz.. Bu takımın orta sahasında Metin Yüksel ile mutlaka olmalı.

Manisaspor öyle böyle bir galibiyet almadı.. Maçtan önce rakiplerinin kazanmasıyla 17.sıraya gerileyen Ege ekibi, sahadan galibiyetle ayrılmasıyla bir anda 12.sıraya sıçradı. Manisaspor, Eskişehir’e 5, Ümraniye’ye 5 şimdi de Bandırma’ya 6 atarak çıtayı iyice yükseltti. Gollerden öte kazanmak çok önemliydi. Tebrikler Manisaspor..

Eee birde muhteşem taraftarları unutmayalım en büyük alkış onlara.. Bravo Tarzanlar..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir