Coşkun Kököz Yazdı: Kendi göbeğini kendisi kesmeli

13 Nisan 2017 Perşembe, 00:52

Son 3 haftadır kendi seviyesinde olmayan Manisaspor, ateş hattından sıyrılmayı hedefleyen Mersin İdman Yurdu karşılaşmasında kazanması, birçok şeyi halletmedi ancak moral motivasyon ve ileriye daha umutlu bakılması açısından son derece önemli bir 3 puan almasını bildi. Manisaspor’un sahaya çıktığı onbir ilk etapta kafaları karıştı. Beklentilerin dışında Fahri’nin stoperlerin önünde yer alması ilk dakikalarda Manisaspor adına sırıtan bir stratejiydi. Benim beklentim defans dörtlüsünün önünde Sebaihi yada Emre Öztürk’ün sahada olmasıydı.

Teknik Direktör Sait Karafırtınalar, Fahri’yi onbirde alışılmışın dışında sahaya sürerek, sanırım birşeyler planladı ancak o plan ilk yarım saatte geri tepince, oyuna bu sefer seyirci kalmayıp değişikliğe gitti. Çünkü Sait Karafırtınalar bundan önceki Yeni Malatyaspor ve Sivasspor maçlarında oyuna çok seyirci kalarak, hamle yapmayı tercih etmemişti. Belki de geç gelen hamleler sonrası bu iki kaybetmek zorunda kalmıştık. Mersin maçında aynı hataya düşmeyen Sait hocanın hamleleri bana göre nokta atışıydı. Fahri’nin ilk yarıdan kenara alınması dışında Erman’ın kırmızı kart görmesi diğer değişikliklerin değişmesine neden oldu.

Emre Öztürk’ün tam sahaya çıkmaya hazırlandığı sırada oyun dışında kalması Sait hocayı bir anda Umut Gündoğan-Ümit Yasin değişikliğine itti. Emre’de son dakikalarda Gökhan’ın yerine girerek şans buldu. Emre Öztürk 4’lü defansın önünde onbirde başlayabilirdi. Neyse bu tür detaylara artık girmeye gerek yok. Kazanılması gereken 3 puan alındı mı? Alındı. O zaman azıcık keyfini sürelim. Şimdi işler daha da zor olacak. Sevinci bile yaşarken dikkat etmek lazım. Samsunspor deplasmanına gidecek Manisaspor’un alacağı 1 puan bile çok önemli olacak. 3 puan alınırsa, ballı kaymak olur. Kalan 7 haftada kazanmaktan başka çaresi yok. Kazanırsa, Manisaspor rahatlayacak. Kaybederse (dilerim olmaz) stresi artacak. Manisaspor’un kalan maçlarına şöyle bir bakalım; Samsun (D), Denizli, Antep BŞB (D), Altınordu, Balıkesir (D), Şanlıurfa ve Boluspor (D). 3 içeride, 4 dışarıda yapılacak kritik 7 maç. 630 dakika sonunda her şey belli olacak. Manisaspor kimseye bakmadan, kendi göbeğini kendisi kesmeli.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir