COŞKUN KÖKÖZ YAZDI: HERKES İŞİNİ YAPSIN!

31 Ocak 2017 Salı, 17:52

Manisa 19 Mayıs Stadı’nda farklı kazanılan bir maç izlemeyeli neredeyse iki yıl olmuş.. Manisaspor sahasında 5 gollü galibiyet aldı eyvallah ama her şey bitmedi..Bu lafım şampiyon olmuş gibi hareket edenlere..Yok öyle bir şey.. Sadece çok önemli bir 3 puan kazanıldı. Ümraniye son 7 haftada rakiplerine boyun eğmemiş ve kadrosunda tecrübeli isimleri barındıran bir ekip. Ancak Manisaspor’da Sait Karafırtınalar sonrası ivme kazandığını her zaman köşe yazılarımda belirtmişimdir. Bazen küçük dokunuşlar galibiyette önemli rol oynar. Manisaspor’da alışılmışın dışında bir onbirin sahaya çıkacağı hafta içi yapılan antrenmanlardan belliydi. Savaş, Ozan, Ümit Yasin gibi isimler kulübenin yolunu tuttu. Mertan Caner Öztürk 18’e bile alınmadı. Bu çocuğa kanımca haksızlık yapılıyor. Ümraniye karşısında  Berk Neziroğulları ve Emre’nin yokluğunda sol bekte yeni transfer Fahri Akyol oynadı. Sağ bekte oynamasına rağmen sol bekte sırıtmadı Fahri.

Ümraniyespor karşısında alınan galibiyet moral motivasyonu Eskişehirspor deplasmanı öncesi yukarıya çıkardı. Bu hafta sonu liglerde maçlar oynanmayacak. Futbolseverler Türkiye Kupası heyecanı yaşayacak. Gelelim Ümraniye maçı sonrası Sait hocanın açıklamalarına; “Başkanımız Sayın Abdullah Mergen, herkesin transferi açamaz dediği anda zorlukları aşıp transferi açtığı için kendisine teşekkür ediyorum. Bize bu takımı sunup, burada çalışma imkanı verdiği için teşekkür ediyorum.”

Hocam sen bu tür işlere girme..Manisa’da Manisaspor Başkanı bir kenara, Manisaspor bir kenara. Ayrı iki uç gibi düşün. Sen girersen taraftarın gözünde değerin bir anda sıfıra iner. Tabiri caizse adına birçok ekleme yapılabilir. Benim ne demek istediğimi anlamışındır sen hocam. Onun işi para ödemek. Mesela yasak kaldırmak, transfer yapmak, mevcut kadronun parasını vermek, personelin alın teri olan maaşlarını ödemek, teknik heyetin parasını vermek, reklam almak, açıklama yapmak, stat elektriği, mazotu, çimi, tribünlerin temizliğini yaptırmak, birde zahmet olacak ama foto muhabirleri odası içler acısı, bir inip bakarsa sayın başkan seviniriz. Manisa 19 Mayıs Stadı değil gecekondu mübarek. Manisa Türkiye sınırları içerisinde olup, İzmir ile stat konusunda dışlanan illerin başında geliyor ne yazık ki.. Konuyu dağıtmayalım.. Yani, hocam sen sahadaki işine, başkan saha dışındaki işlerine bizlerde kalemimizle yazdıklarımıza bakalım.. Herkes işini yapsın yeter..Onu bunu met etmek bizlere düşmez. En güzel takdiri halk verir. Saygılar..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir