Son Dakika
24 Şubat 2018 Cumartesi

COŞKUN KÖKÖZ YAZDI: GEÇEN HAFTA..

03 Kasım 2016 Perşembe, 11:22

Süper Lig’de sezona iyi başlayamayan Akhisarspor’da neşter vuruldu. İki ismin kadro dışı bırakılması sanırım herkesin gözünü boyadı. Daoglao ile Sami’nin kadro dışı bırakılması Akhisarspor’u doğru yola sokacak anlamını taşımaz. Lige yükseldiği andan itibaren herkes tarafından takdir edilen yeşil-siyahlı takım ve yönetimi, belki de ilk kez yaptığı bir tercih takımdaki tüm dengeleri bozdu. Cihat Arslan sonrası takımın başına Tolunay Kafkas’ı getiren Akhisarspor yönetimi bana göre hata yaptı. Bu takımın kimyasıyla uyuşmayan bir hocanın getirdiği son durum ortada. Daha imza atıldığı gün Akhisar ile Tolunay hocanın uyuşmayacaklarını söylemiştim. Görüyorum ki yanılmıyorum. Tolunay Kafkas ile Akigoların 1 galibiyeti var. 2 galibiyet, 3 beraberlik ve 4 mağlubiyet alan Akhisar’da Sami ile Daoglao’nun kadro dışı kalması Tolunay hocanın sonunu hazırlaması demektir. Ege ekibinde kötü sonuçlar birilerine fatura edilecekti. İşin özeti kısaca Akhisarspor’da teknik heyette kan değişikliği dışında yapılan hamleler ancak tüm takımda dengelerin sallanması anlamı taşır. O yüzden o kadro dışı, bu iyi değil, o oynamaz gibi düşünceler sizleri sadece avutur. Yoksa Akhisarspor’un kadrosu Süper Lig’de küçümsenecek kalitede değil. Fenerbahçe maçıyla bir çıkış yakalanmaması Tolunay Kafkas’ın Akhisar’dan gitmesi demektir..

MANİSASPOR MU?

Gelelim Manisaspor’a artık ben bile takip edemez oldum. İçinde bulunduğu durum o kadar vahim ki patlayacak bir bomba misali pimi çekilmiş bekleniyor. Sportif başarı zaten yok. Kulübün içinde ve dışında olanlar herkesi mutsuz ediyor. Bir kişi var o da kendince takılıyor. Aslında hata sadece bu isimde değil. Onun yanında olanlarda da problem var. Ya da bu şehrin abileri sizler ne iş yaparsınız? Hiç mi sözünüz geçmiyor yoksa? Manisaspor erirken sizler neden film izler gibi susarsınız? Manisaspor’u bu saatten sonra kimse kurtaramaz. Olağanüstü kongre kararı bu kulübü sadece düzlüğe çıkaracaktır. Ancak o adımı atacak var mı? Maalesef yok.. O zaman yolun açık olsun Manisaspor.. TFF 1.Lig mi? Manisaspor mu? Ben o havada değilim..Sivasspor karşısında yapılan hatalar mağlubiyeti getirdi. Gbakle ve Mertan gibi isimler kenarda niye durur anlamış değilim. Eneramo ısrarı neden?

BÜYÜKŞEHİR ARTIK RAHAT OYNAMALI

3.Lig ekibi Manisa Büyükşehir Belediyespor artık bir seri yakalamalı.. ‘Bu ligin en iyisi biziz’ demek yetmiyor. Lig’de 9 hafta geçti, 3 galibiyet, 5 beraberlik ve 1 yenilgisi olan yeşil-beyazlılar, Batman Petrolspor karşısında son 10 dakika özellikle nasıl terlediğini hepimiz izledik. Manisa Büyükşehir gibi takımlar maçı erken koparmalı. Derince’yi 4-1 yendiği maç dışında stressiz geçen bir 90 dakikası yok. Oyuncuların rahatlaması ve üzerilerindeki baskının azaltılması gerekli. Kırıkkale kağıt üzerinde kolay maç gibi görünse de yine zorlu bir doksan dakika Manisa ekibini bekliyor.. Bol şans..

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir