Coşkun Kököz Yazdı: Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı!

17 Ocak 2017 Salı, 13:54

Ligin ikinci yarısına Boluspor beraberliği ile başlayan Manisaspor’da gündem transfer. Alınan beraberlik sevindirici değil, çünkü 2-1 önde olan Manisaspor  90+3’te golü yedi ve 2 puan uçup gitti. Öncelikle maç ile ilgili birkaç kelam etsek fena olmaz. Boluspor maçında özellikle ilk yarı çok iyi oynadığımız söylenemez. Boluspor karşısında Bahattin ile cılız ataklar dışında pozisyon bulamadık. Bahattin’in fazla özgüveni bu takıma katkı sağlamaz benden söylemesi. Her gördüğü yerden kaleye vurmaya kalkarsa yanında pas bekleyen arkadaşlarının tepki sesi her geçen hafta yükselebilir.  Boluspor’da Manisaspor kalesinde ilk net pozisyonda golü buldu. Musa Sinan’ın belki de 30 defa vurup gol atamayacağı vuruş Manisasporlu oyuncularının bakışları arasında ağlarla buluştu.

İkinci yarıda ise Teknik Direktör Sait Karafırtınalar’dan hamle geldi. Sait hoca yeni transferler Umut Gündoğan ile İsmail Haktan Odabaşı’nı sahaya sürdü. Bu hamle Manisaspor’un hareketlenmesini sağladı ve önce İsmail-Bahattin sonra Umut-Ozan iş birliği ile skor bir anda 2-1 Manisaspor lehine döndü. Üstüne birde kaleci İsmail Şahmalı’nın penaltı kurtarması tribünleri ateşledi. Manisaspor 3 puana uzanmaya ramak kala bir anlık hata ile Halim’in golüne engel olamadı. Ceza sahası içinde bulunan 7 Manisasporlu, 5 Bolusporlu ismi tutamadı. Bu hata Manisaspor açısından son derece önem arz eden 2 puanı kaybetmesine neden oldu. Müsabakada 2-2 bitti yazık oldu. Manisaspor’da yeni transferler Gökhan Sazdağı, Umut Gündoğan ve İsmail Haktan Odabaşı ilk kez Boluspor karşısında sahne aldı. Gökhan için tereddütlerim var. Oda Bahattin gibi topu seviyor. Önemli olan topla çok oynamak değil, doğru oynamak.. Gökhan kardeşim. İsmail ile Umut ise ilk maçında asist yaparak başladılar. İşin özeti ilk maç olmasına rağmen yeni isimlerin performansı iyiydi.

Gelelim transferlerimize..

Manisaspor yönetimi geçmişte çok başarılı dönemler yaşadığı için transferde eskiye dönüşe imza atıyor.!!! Gökhan Sazdağı, Mikic, Slavko Perovic, Milijas Nenad, ben transferde Meduna’ya kadar gideriz diyorum. Şimdi bu eskiye dönüşün içinde gerçekten bu isimleri çok istediğiniz için mi kadroya dahil ediyorsunuz? Yoksa paranız yok, zaten bu adamlarında alacakları var, gelsinler geçmiş hesabı taksitlendirelim taktiği mi? Biri bana açıklasın!!!

Hepimizin bildiği bir halk deyimi var. Şuan tam Manisaspor yönetimi için uygun. “Eskiye rağbet olsaydı, bit pazarına nur yağardı.” Bir takımın iyi ya da kötü yönetildiğini nasıl anlarsınız? Muhtemelen aldığı kararların doğruluğundan ve kalıcılığından anlarsınız. Manisaspor’a bakın, açık bir gözle hatta kapalı bir gözle bile görebilirsiniz. O kadar kötü yönetiliyor ki sırtınızı dönün 6.hissiniz ile bile problemleri görebilirsiniz. ‘Yönetim’ diyorum çünkü bir kişi uyguluyor, diğerleri onaylıyor. Bu çemberin içinde hepiniz varsınız. Gökhan Sazdağı için konuşulan rakam 500 bin TL. Bol kepçe telefon kampanyası gibi maşallah. Çokta uzatmaya gerek yok. Ben teknik heyet ve oyuncu grubuna güvenmeye devam ediyorum. Manisaspor’un kaderini onlar belirleyecek. Herkesin bakışı farklıdır.. Bu benim bakışım ve düşüncem. Kimileri “Eskiye rağbet olsaydı, bit pazarına nur yağardı” der eskiyi beğenmez, hep yeniden yanadır. Kimisi de “Ne varsa eskide var” der yeniyi beğenmez. Saygılar..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir