COŞKUN KÖKÖZ YAZDI: BİR TESELLİ VER!

19 Nisan 2015 Pazar, 16:59

PTT 1.Ligi’nin üst tarafı kadar ateş hattı da karışık. Kayserispor, Süper Lig’e en yakın takım görüntüsünde yoluna devam ederken, düşme hattında ise Orduspor dışındaki aday 3 takım her hafta birbirlerine düşmek için adeta ikramlarda bulunmaya devam ediyor. Manisaspor’un tek tesellisi Denizlispor ve Bucaspor’un da maçlarını kaybetmesi. Şu unutulmamalıdır ki iki takım düşmesi kesinleşen Orduspor ile henüz maçlarını oynamadı.

Manisaspor, Osmanlıspor karşısında maça iyi başlayıp dönem dönem pozisyonlar yakaladı. Maçın ritminin yükselmemesi Manisaspor’un ilk yarıda işine geldi. Hızlı ataklarla pozisyonlar bulan siyah-beyazlılar, geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi final vuruşlarında etkisiz kaldı. Ne Şaban ne de Subasic bu takımın gol yükünü çekemez.

İkinci yarıda ise Manisaspor 1 dakikada rakibine teslim oldu. Maça bakıldığında çıkan iki kırmızı kart ve verilen iki penaltı vardı. Ve bu kararlar Manisaspor’un bir anda belini büktü. 68.dakika da Çağdaş’ın rakibini düşürmesi ve akabinde penaltı düdüğü Teknik Direktör Taner Taşkın’ın planlarını alt üst etti. Stres içinde sahada mücadele eden Manisaspor’da futbolcular bu kararla demoralize oldu. 70.dakika da oyuna girip 78.dakikada kırmızı kart görerek takımını 9 kişi bırakan Ali Fırat da Osmanlıspor’un ekmeğine yağ sürmüş oldu. İki penaltı ve kırmızı kartlar ev sahibi ekibin fişini çekti. Hakemin kararları tartışılır ancak Tarzan kazanması halinde büyük avantaj yakalayacağı haftayı yine eliyle geri çevirdi. Osmanlıspor çok mu iyi oynadı ‘Hayır’.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.