COŞKUN KÖKÖZ YAZDI: BİR HAFTA ONU BİR HAFTA BUNU..!

31 Ocak 2015 Cumartesi, 17:24

Alanya’da aşırı yağmur nedeniyle göle dönmüş bir zemin üzerinde başladı müsabaka. Manisaspor’da Teknik Direktör Taner Taşkın değişik onbirler denemeye devam ediyor. İyi mi yapıyor kötü mü yapıyor buna sizler karar verin. Şaban, Berk ve Hakan Barış gibi isimler maça onbirde başlarken, Dimitrov, Yusuf, Subasic ve Erdi yedek kulübesine çekildi. Benim fikrim Manisaspor’un bu tür değişimlere zamanı yok. Biran önce kadrosunu oturtmak zorunda. Bir hafta onu, bir hafta bunu oynatayım düşüncesi takımın ipini çeker. Alanya’da maça Manisaspor iyi başladı. Kaleyi ufaktan da olsa yoklayan Manisaspor İsmail Köse ile öne bile geçebilirdi. Ancak zemin maçta en büyük sıkıntıydı. Zeminin dışında ilk yarıda Manisaspor’da aksayan isimler vardı. Oğuzhan Kayar, Hakan Turan, Hakan Barış ve Hüsnü Başkurt başta olmak üzere kimse topu ayağında tutup pas yapamıyor, yapılan hatalar kaleye pozisyon olarak geri dönüyordu. Eh be hocam Dimitrov ve Yusuf gibi iki önemli isim neden yedek kalır?

Yerlerine oynattığın Oğuzhan Kayar ile Hakan Barış çok üst düzey oynasa eyvallah diyeceğim. Onlarda beterin beteri misali, ilk yarıyı tamamladı. Ayite’nin golünde hem defans hemde zemin ev sahibi ekibin öne geçmesinde önemli rol oynadı. Bu takımın en büyük sıkıntısı savunması. Hala S.O.S veriyor.

Taner hoca ilk yarıdaki aksaklıkları görmüş olacak ki ikinci yarıda önce Hakan Barış-Dimitrov, sonrada Oğuzhan Kayar-Subasic değişikliğine gitti. Son olarak ise tercihini Hakan Turan-Yusuf Akyel değişikliğinden yana kullandı. Onbir tercihinde neye göre kadro sahaya sürdü Taner hoca bilmiyorum. Benim bildiğim Dimitrov’un ve Yusuf’un ölüsü sahadaki Oğuzhan Kayar, Hakan Barış ve Hakan Turan’dan çok daha iyidir.

Gökhan Sazdağı’nı daha neden kadroya almadın? Neden Alanya’ya götürmedin? diye sormuyorum bile.. Özür dilemiş, affedilmiş bir ismin Alanya’ya götürülmemesinde yine bir olay olduğu kesin. Perde arkasında neler yaşandıysa yavaş yavaş ortaya çıkacaktır. ‘Yoksa bu adam neden oynamıyor’ diye herkes sana hesap sorar Taner hocam. Oynatmayacaksan niye affettin, yolun açık olsun deyip gönderseydin. ‘Kaybetmek kolay olanı, biz Gökhan’ı kazanmak istedik’ diyen de sensin!!!

İkinci yarıda Alanyaspor, Manisaspor’un fişini erken çekip ümitlenmesine izin vermedi. Sonradan gelen iki gol Manisaspor’un puan kazanmasına yetmedi. Manisaspor haftalar geçtikçe yukarıya değil aşağıya iniyor. Puan farkı da açıldıkça açılıyor. Spor kamuoyu Orduspor’un ardından Bucaspor ile birlikte Manisaspor’u düşen takımlar olarak ilan ettiler bile. İşimiz gerçekten çok zor. İlerleyen haftalarda Manisaspor’da büyük değişimler olabilir. Baksanız ya takım bir alt lige doğru giderken, kimleri maça gitmeyi tercih etmeyip, bir yerlerde siyaset yapmayı tercih ediyor.  Benden söylemesi.. Saygılar…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir