COŞKUN KÖKÖZ YAZDI: AKHİSARSPOR ÇÖKÜŞTE!

28 Aralık 2014 Pazar, 21:45

Akhisarspor’da işler iyi gitmiyor. 8 haftadır galibiyeti bulunmayan Manisa ekibi, Hikmet Karaman’ın göreve gelmesiyle yeni bir ivme kazanan Çaykur Rizespor karşısında yine tutuk bir oyun sergiledi. Pozisyona girmekte sıkıntılar yaşayan Akhisar, Rize kalesinde ilk yarıda pekte etkili olamadı. Sol kanatta Güray ve Kenan ile atak yapmaya çalışan Akigolar, Rize defansını geçemedi. Konuk takım Rizespor ise sürekli pas yapmayı tercih edip, rakip kaleye giderek golleri bulmaya başladı. Rizespor’un attığı gollerde tecrübeli kaleci Oğuz’unda hataları vardı. Maçı Karadeniz ekibi ilk yarıda bitirdi diyebiliriz. Üst üste gelen goller Akhisar tribünlerinin ve futbolcuların gardını düşürdü. Akhisarsporlu taraftarlar Bilal Kısa ve Merter alehine tezaruhatlar yaparken, teknik adam Mustafa Reşit Akçay’ın devre bitiminde istifaya davet etmesi dikkat çekiciydi. Tribünlerin hocam sana tahammülü kalmamış.!!!

Galibiyet hasretini 9 maça çıkaran Akhisarspor, farkın kapanması için Rize kalesine ikinci yarıda yüklenirken, final vuruşlarında etkisiz kaldı. Suskun golcüsü Gekas’ın durması Akhisar’ın ligde ritim kaybetmesine neden oldu. Mustafa Reşit Akçay ikinci yarıda tüm değişiklik hakkını kullansa da buda Manisa ekibinde işe yaramadı. Rizespor ikinci yarıda da aynı ciddiyetle oyununu sergileyip Manisa’da farka giderek rahat bir maç kazandı. Ancak Rize 4-0 maçı kazansa da rakibine baskı kurup, kalesini abluka altına hiç alamadı. Bulduğu pozisyonları değerlendiren Karadeniz ekibi istediğini alıp Manisa’dan gitti. Ligin başında futboluyla tüm kamuoyunun beğenisini kazanan Akhisarspor ise eski günlerini mumla arar oldu.

******************

İzmir’de pozisyonu kısır olan bir maç izledik. İki takımda oldukça temkinli pas yapıp, garanti oyunu tercih etti. İki takım içinde ilk yarıda akılda kalan pozisyon bile yoktu. Manisaspor açısından 6 puanlık çok değerli bir doksan dakikaydı. Ligin devre arasına 1 hafta kalmışken, biraz olsun rahat nefes alacaktı siyah-beyazlılar. Ev sahibi ekipte Manisaspor gibi puan cetvelinde rahat bir konumda değildi. İki takım taraftarının fair-play çerçevesinde maçı takip etmesi, dostane bir görüntünün ortaya çıkmasına neden oldu.

Atatürk Stadı’nın zeminine de değinmek lazım. Böyle zemin mi olur. Koskoca İzmir’de elle tutulur bir saha yok. Topu sürmek ve pas yapması mümkün olmayan bir sahada maç oynandı. Manisaspor’un mağlubiyetini zemine bağlamayacağım ancak iki takımın kötü futbolunun ana sebebiydi. Altınordu’da aman aman bir futbol sergilemedi.

Takım oyunu sergilemekte sıkıntılar çeken Manisaspor, Altınordu karşısında maçı kazanmak için hiç birşey yapmadı veya yapamadı. İzmir’de sadece 3 puan kaybetmedi Manisaspor. Maçı kaybetmekle birlikte kendini ateş hattının içinde buldu yeniden. Bucaspor karşısında bir hafta önce rüzgar gibi esen Manisaspor’dan İzmir’de kısaca eser yoktu. Şimdi yine başa döndük hayırlısı..

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir