Coşkun Kököz Yazdı: Adam haklı beyler!

11 Aralık 2016 Pazar, 21:50

Manisaspor, Altınordu karşısında 1 puan aldı ancak futboluyla beklentilerin çok altında kaldı. İzmir’de güzel havada oynanan ve tribünlerde Tarzanların desteğini arkasına alan siyah-beyazlılar, rakibinden 1 puanı söktü aldı diyebiliriz. Müsabaka 1-1 bitti ancak Altınordu ve Manisaspor’un kaçırdığı net pozisyonlar gole dönse karşılaşma 5-3 ev sahibi lehine bile bitebilirdi. Bornova Doğanlar Stadı’na Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in gelmesi ters etki yarattı diyebilirim. Terim’in 90 dakikayı izlemesi iki takımın özgüven patlaması yapmasına neden oldu. Fazla özgüven hata üstüne hataları peş peşe getirdi. Bir yanda yapılan hatalarla kendi kalesine gol atmaya çalışan Manisaspor defansı.. Diğer tarafta gol vuruşlarındaki beceriksizliği olan Altınordu.

Futbol anlamında Altınordu çok üst düzey olmasa da Manisaspor’dan çok daha iyi oynadı. Manisaspor’un Berk ile Ozan Sol’un bulunduğu kanadı özellikle ev sahibi adeta dövdü. Atakların bir çoğunu bu kanattan yapan Altınordu’yu durdurmayı bir türlü beceremedi Manisaspor. Maçın başlamasıyla işlerin ters gittiği 10.saniye ile belli oldu. Berk’in ters kafa vuruşu kimine göre çizgiye geçti, kimine göre geçmedi. Sonrasında kaleci İsmail’in ve Erman’ın kramponlarından şikayetçi olması vs vs. İlk yarıda üst üste gelen karşılıklı goller İzmir’de dengeleri bozmaya yetmedi. Kaleci İsmail’in sakatlanıp oyundan çıkması İzmir’de işlerin ters gittiğini bizlere bir kez daha hatırlattı. Bizler saha kenarında Tarzanlar tribünlerde bir ümitle golü bekledik ancak Bakaki…

İkinci yarıda Manisaspor’un çok net iki pozisyonunda Bakaki’nin imzası var. Atsa şuan 3 puanı hanesine yazdırmış ve Manisa’ya şen dönüp ateş hattından çıkmış bir takımı yazıyor olurduk. Gerçi Bakaki iki net pozisyonu atsa Manisaspor’da ne işi var. Adam haklı beyler..Kapasite bu kadar. Manisaspor için tek teselli üst üste kaybetmemesidir. Moral motivasyon anlamında her şey yolunda. Futbol oynadık mı? Kocaman hayır. Altınordu oynadı Manisaspor karşıladı. Karşılaşmada dikkatimi çeken diğer konuya gelince formadaki reklam!!! O kadar kaliteli yapılmış ki formalar bile reklamı inkar etti ve ikinci yarıda formalardan tek tek söküldü. Yönetim tarih yazmaya devam ediyor. Ahbap dost ilişkileri Manisaspor’un değerini her geçen gün biraz daha geriye götürüyor. Ağzınızla kuş tutsanız zaten kimse inanmıyor. Siz kaş yapayım derken gözü çıkarıyorsun.. Gerçi reklamın iyisi kötüsü olmaz.. Saygılar..

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir