ÇİRKİN VE KÖTÜ TEZAHÜRATIN KREDİSİ BİTTİ

21 Şubat 2014 Cuma, 15:53

Manisaspor Asbaşkanı ve Taraftar Sorumlusu Mustafa Pekçetin, PTT 1. Lig’in 25. haftasında deplasmanda oynanan Karşıyaka maçında çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle PFDK tarafından 52 bin TL para cezası aldıklarını ve bu ceza ile birlikte Manisaspor’un, Kahramanmaraşspor maçı öncesinde seyircisiz oynama cezası sınırında olduğunu söyledi.

Pekçetin, PTT 1. Lig’in 27.haftasında Kahramanmaraşspor ile oynayacağı karşılaşma öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.  Pekçetin, PFDK tarafından bu sezon çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 20. haftada oynanan Ankaraspor maçında 13 bin, 22. haftada oynanan Adanaspor maçında 26 bin ve son olarak da 25. haftada oynanan Karşıyaka maçında 52 bin TL para cezası aldıklarını belirterek, “Bu cezalarla birlikte Kahramanmaraşspor maçı öncesinde sınıra gelmiş durumdayız. Çirkin ve kötü tezahüratın 4. kez ihlalinde ise seyircisiz oynama ve 26 bin TL para cezası ile karşı karşıya geleceğiz. Çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle bu sezon toplamda 91 bin TL para cezası aldık. Bu rakamlar ekonomik anlamda da kulübümüzü zora sokmaktadır” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun çirkin ve kötü tezahürat konusundaki cezai yaptırımlarıyla ilgili taraftarlardan hassasiyet göstermelerini rica ettiklerini ifade eden Pekçetin,  “Çirkin ve kötü tezahüratın kredisi artık bitmiştir. Takımımıza destek verdiğimiz süre zarfında çirkin ve kötü tezahürattan uzak duralım. Yanımıza bulunanların da küfür etmesini engelleyelim. Stadyumlarda  topluluk halinde söz veya hareketlerle ya da benzeri araçlar ile aşağılayıcı, tahrik veya taciz edici nitelikte tezahüratta bulunulması, devamlılık kıstası uygulanmaksızın yasak hale gelmiştir. Taraftarımızın desteğine en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde takımımız yalnız bırakmayalım.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.