Cimnastik Şampiyonası’nda İl Gençlik Spor damgası

31 Ağustos 2015 Pazartesi, 01:11

ÖZEL HABER: COŞKUN KÖKÖZ 

Türkiye Cimnastik Federasyonu (TCF) tarafından Mersin’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası sona erdi. Mersin Cimnastik Salonu’nda başlayan şampiyonanın ikinci gününde artistik, ritmik, trambolin ve aerobik branşlarında 250 sporcu mücadele etti. Şampiyonada, erkekler ve bayanlar yıldız, genç ve büyüklerde dereceye giren sporculara Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ve protokol üyelerince madalya verildi. Çelen, şampiyonanın ardından yaptığı açıklamada, federasyonun yarışmacı branşları olan aerobik, ritmik, artistik ve trambolinde bayan ve erkekler yıldız, genç ve büyükler Türkiye şampiyonasının sakatlık olmadan tamamlandığını söyledi.

MANİSA’YA 5 MADALYA

Türkiye Şampiyonası’nda Manisa İl Gençlik Spor Kulübü sporcuları 3 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz madalya ile yarışmaya damgasını vurdu. Trio kategorisinde Ceren Arpacı, Hazal Akay ve Rüya Arsan Altın madalya, 15-17 Yaş Tek Bayanlar Kategorisinde Ceren Arpacı Türkiye 3.sü olup bronz madalya, 12-14 Yaş Tek Bayanlar Kategorisinde Sezin Sürüm ise Türkiye 2.olarak gümüş madalya kazanmayı başardı.

YÜREKTEN KUTLUYORUM

İl Gençlik Spor Kulübü Cimnastik Antrenörü Mehmet Ali Ekin, Manisa’yı en iyi şekilde temsil ettikleri için mutlu olduklarını belirterek, “Sporcularımı yürekten kutluyorum. Kazanılan 5 madalya bizim için çok önemli. Daha iyi başarılar için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Manisa’nın ismini cimnastikte İl Gençlik Spor Kulübü olarak duyurmaya devam edeceğiz. İl Müdürümüz Savaş Duman’a da teşekkür ediyoruz” dedi. Yarışmalarda kategorilerine göre ilk sırayı alan sporcular şunlar:

Artistik cimnastik

Yıldız: erkekler Emre Dodanlı, kızlar İpek Bakar

Genç: erkekler Sercan Demir, kızlar İclal Özbay

Büyük: erkekler Ahmet Önder, kızlar Ekin Morova

Ritmik cimnastik

Genç: kızlar Ecem Çankaya

Büyük: kızlar İpek Vardar

Trambolin cimnastik:

10-12 yaş: erkekler İsmail Eren, kızlar Yaren Cesur,

13-14 yaş: erkekler Emre Yağmur, kızlar Sude Aydın,

15-16 yaş: erkekler Doğukan Büyükarslan, kızlar Aşkım Burce Tunay,

17-18 yaş: erkekler Atakan Gülyüz, kızlar Kardelen İşcen

18+ yaş: erkekler Gürkan Mutlu, kızlar Elif Kurudere,

Aerobik cimnastik:

12-14 yaş: erkekler Ahmet Çoruh, kızlar Ayşe Begüm Onbaşı,

15-17 yaş: erkekler Nihatcan Gül, kızlar Nazlı Özgör,

18+ yaş: kızlar Burcu Önal,

Aerobik cimnastik çiftler:

12-14 yaş: çift, M. Özsoy-C. Arslangiray

12-14 yaş: grup 3-5 kişi A. Onbaşı-D. Şahin-B. Kaplan

15-17 yaş: çift N. Gül- M. Morsünbül

15-17 yaş: grup R. Arsan-S. Karasu-C. Arpacı

Cimnastik Şampiyonası’nda İl Gençlik Spor damgası (1) Cimnastik Şampiyonası’nda İl Gençlik Spor damgası (2) Cimnastik Şampiyonası’nda İl Gençlik Spor damgası (3) Cimnastik Şampiyonası’nda İl Gençlik Spor damgası (4) Cimnastik Şampiyonası’nda İl Gençlik Spor damgası (5) Cimnastik Şampiyonası’nda İl Gençlik Spor damgası (6)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir