Cihat Arslan’ın altyapı formülü

16 Kasım 2015 Pazartesi, 15:53

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Cihat Arslan, Türk futbolunda cididi bir altyapı hamlesinin başlaması hakkında konuştu.

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Cihat Arslan, Türk futbolunda ciddi bir altyapı hamlesi başlatmak için Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu’nun ortaklaşa hareket etmesinin şart olduğunu savundu. Süper Lig kulüplerinde, altyapıdan yetişerek kenti takımlarında forma şansı bulan futbolcuların sayısının bir elin parmaklarını geçmediğini dile getiren Cihat Arslan, “Bugün 70 milyonluk ülkeden çıkan oyuncu sayısı belli. Milli Eğitim Bakanlığı ile Futbol Federasyonu bu konuda işbirliğine gitmediği sürece, kim ne anlatırsa anlatsın, benim için hikaye” dedi.

BURSASPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Hakem Yunus Yıldırım’ın jübilesinde Göztepe ile yapılan karşılaşmanın ardından bir gün dinlenen yeşil siyahlı ekipte cumartesi günü sahasında oynanacak Bursaspor maçının hazırlıkları başladı. İlk yarının kalan haftalarında sırasıyla Bursaspor, Beşiktaş, Galatasaray, Medicana Sivasspor, Kayserispor ve Osmanlıspor’la karşılaşacaklarını hatırlatan Cihat Arslan, bu konuda şunları söyledi: “Çok kritik sınavlar bizi bekliyor. İlk yarı hedefimizi 25 puan olarak belirlemiştik. Şu anda 19 puanımız var. Bu hedefin üzerine çıkmak istiyoruz. Bursaspor deplasmanlarda etkili bir takım. İyi hazırlanmak zorundayız.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir