Cihat Arslan, devre arası ne söyledi?

05 Ekim 2015 Pazartesi, 01:27

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Cihat Arslan, Fenerbahçe beraberliğini değerlendirdi.

Cihat Arslan, basın toplantısında ise maça Fenerbahçe’nin istekli başlayacağını tahmin ettiklerini belirterek, şöyle konuştu:
“Yediğimiz kötü gol kontrolü kaybettirdi. Pozisyonun ofsayt olup olmaması çok önemli değil. İlk yarıda hakem de kontrolü kaybetti. Devre arası oyuncularıma ‘Maçı kaybedersek kimse bize bir şey demez ama maçı değiştirirsek büyük iş yaparız’ dedim. İkinci yarı futbolun doğrularını yapmayı planladık. Çok şükür planlarımız tuttu. Bir gol daha bulsaydık çok feci bir dönüş yapabilirdik. Bir puandan çok ikinci yarıdaki karakterli oyunumuz beni mutlu etti.”

“Her doğru her yerde söylenmez”

Cihat Arslan, hafta içi Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın yaptığı basın toplantısı ve Fenerbahçe’nin oynadığı UEFA Avrupa Ligi’ndeki Celtic maçının karşılaşmaya etki edip etmediğiyle ilgili soruya şu cevabı verdi:
“Skora etki etmemiştir. Saha içinde olan şeyler. Onların takdiri. Dışarıdan biri olarak yorum yaparsam vicdanen kendimi rahat hissetmem. Her doğru her yerde söylenmemelidir. Türkiye’de Allah hakemlerimize ve saha içindekilere yardımcı olsun. Sesi yüksek çıkan hafta sonu kollanacaksa, hakemlerimizin işi ve bizim işimiz kolay değil.”

Bir yorumcunun yazısına atıfta bulunan Arslan, “Kaos ligi, diye bir yazı yazılmış. Yazan arkadaşı tebrik ediyorum. Teknik direktör olarak kaosa neden girdiğimizi müzakere etmemiz lazım. Türk futbolunda herkes ve taraftarlar güzel futbol istiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir