CHELSEA’DAN SOMA MESAJI

14 Mayıs 2014 Çarşamba, 15:29

Liverpool’un ardından Chelsea Kulübü de Soma’da 232 kişinin hayatını kaybettiği maden faciasına duyarsız kalmadı. İngiliz devi Chelsea, Twitter hesabı üzerinden yayımladığı mesajda, “Bütün düşüncelerimiz Manisa’daki kazadan etkilenenler ve tüm Türkiye halkıyla birlikte” ifadelerini kullandı.

fft16_mf2172243

LİVERPOOL FC KULÜBÜ’NÜN AÇIKLAMASI…

fft16_mf2171333

SOMA İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI

Manisaspor

Acımız büyük!

Soma’daki özel bir maden ocağında meydana gelen patlamada çok sayıda maden işçisinin vefat ettiğini, yine çok sayıda vatandaşımızın da maden ocağında mahsur kaldığını büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.
Kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dilerken, ocakta mahsur kalan çok sayıdaki maden işçimizin de sağ salim kurtarılmasını diliyoruz.

Trabzonspor
Kulübün internet sitesinde yer alan başsağlığı mesajında, şu ifadelere yer verildi:
“Soma’daki maden ocağında meydana gelen patlama nedeniyle çok sayıda maden işçisinin hayatını kaybettiğini, yine çok sayıda yurttaşımızın da maden ocağında mahsur kaldığını büyük üzüntüyle öğrendik. Kazada hayatını kaybeden yurttaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz. Ayrıca mahsur kalan maden işçilerimizin sağ salim kurtarılmasını diliyoruz.”

Gençlerbirliği
Gençlerbirliği Kulübü’nün internet sitesinde yer alan mesajda, “Manisa’nın Soma ilçesinde bulunan kömür madeninde dün öğleden sonra meydana gelen ve ulusumuzu büyük üzüntüye boğan müessif kazada yaşamını yitiren emekçi vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz. Göçük altında kalan ve kurtarılmayı bekleyenlerden sevindirici haberlerin ulaşmasını tüm kalbimizle temenni ederiz” ifadeleri yer aldı.

Ankaragücü 
“Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden işçilere Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı dileriz. Yaralı olan kazazedelere ise acil şifalar diler, arama çalışmalarının en kısa sürede başarıya ulaşmasını temenni ederiz.”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Soma’da maden ocağındaki yangın nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı. Bakan Kılıç, Soma’da meydana gelen maden kazasından hayatı kaydeden işçiler için yayımladığı taziye mesajında, yaşanan elim maden kazasında çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiğini, onlarcasının da mahsur kaldığını çok derin bir üzüntüyle öğrendiğini belirtti. “Yerin yüzlerce metre altında çalışarak, ailelerine ekmek götürmenin telaşı içindeki kardeşlerimizin başına gelen bu felaketin tarifsiz acıları beraberinde getirdiğini, gönlümüzde derin yaralar açtığını belirtmek isterim” ifadelerini kullanan Kılıç, şunları kaydetti:
“Maalesef bugün aydınlık bir güne değil, kömür gibi kara bir güne merhaba dedik. Millet olarak çok zor bir sınavdan geçiyoruz. Şu an için düşündüğümüz tek şey içeride mahsur kalan madencilerin bir an önce sağ salim kurtarılması, sevenlerine, ailelerine, bizlere kavuşturulmasıdır. Türkiye, tarihi boyunca yaşadığı acı olayların üzerinden her seferinde başarıyla gelmiş, milletimiz bizleri sarsan matemlerin tamamında en içten dayanışma duygularıyla el ele vermiş, bu elim süreci sağduyulu bir şekilde birlikte aşmıştır. Manisa’da kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı, yaraları kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Bu tür olayların bir daha hiç yaşanmaması en büyük temennim. Allah, bu ülkeye bir daha böyle acılar yaşatmasın.”

Eskişehirspor
Eskişehirspor Kulübü’nün resmi internet sitesinden “Milletimizin başı sağolsun” başlığıyla yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi: “Soma’da yaşanan elim kaza sonrası hayatını kaybeden fertlerimizin yasını tutarken, dualarımız yaşam savaşı veren madencilerimizle. Şehit madencilerimize Allah’dan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dilerken, kaza alanında mahsur kalan madencilerimize bir an önce umut ve kurtuluş diliyoruz.”

Sivasspor
Sivasspor Kulübü, Manisa’nın Soma ilçesindeki maden ocağında çıkan yangında yaşamını yitirenler için başsağlığı mesajı yayımladı. Kulübün internet sitesinde yayımlanan mesajda, “Manisa’nın Soma ilçesinde kömür madeninde trafo patlaması nedeniyle çıkan yangın sonrasında çok sayıda vatandaşımızın yaşamını yitirdiğini ve birçok madencimizin de mahsur kaldığını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diler, yer altında mahsur kalan madencilerin bir an önce kurtarılmasını temenni ederiz” ifadesine yer verildi. Mesajda, “Dualarımız, Soma’daki işçi kardeşlerimiz için” ifadesi kullanıldı.

Bursaspor

Yeşil-beyazlı kulübün resmi internet sitesinde, “Milletimizin Başı Sağ Olsun” başlığıyla yer verilen mesajda, şunlar kaydedildi: “Soma’daki kömür ocağında meydana gelen trafo patlaması nedeniyle çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve göçük altında mahsur kaldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Göçük altından yaralı olarak çıkan madencilerimize ‘geçmiş olsun’ dileklerimizi sunuyor, kurtarma çalışmalarından sevindirici haberler gelmesini temenni ediyoruz.”

Balıkesirspor 

Balıkesirspor Kulübünün resmi internet sitesinde ise “Acı Kaybımız” başlığıyla yayınlanan mesajda, olaydan duyulan üzüntü belirtildi. Açıklamada, “Ülkemizi ve milletimizi derinden üzen kazada yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diler, göçük altında kurtarılmayı bekleyen madencilerimizden sevindirici haberlerin gelmesini yürekten temenni ederiz” ifadesine yer verildi.

Kardemir Karabükspor 

Kardemir Karabükspor Kulübü, Soma’daki maden ocağında çıkan yangında yaşamını yitirenler için başsağlığı mesajı yayımladı. Kulübün internet sitesinde yayımlanan mesajda, Soma ilçesindeki ocakta trafo patlaması nedeniyle çıkan yangında bazı işçilerin hayatını kaybettiği, bazı işçilerin ise maden ocağında mahsur kaldığı haberini büyük üzüntüyle karşıladıkları belirtildi. Mesajda, “Hayatlarını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dilerken, mahsur kalan işçilerimizin sağ salim kurtulmalarını temenni ederiz” ifadesine yer verildi.

TSYD
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Yönetim Kurulu, Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında yaşamını yitirenler için başsağlığı mesajı yayınladı. Derneğin internet sitesinde yayınladığı mesaj şöyle: “Yüreklerimize kor ateşi gibi düşen, Soma’daki maden kazası, hepimizi çok derin üzüntülerle karşı karşıya bırakmıştır. Bu kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Yerin metrelerce altında hala daha kurtarılmayı bekleyen madenci kardeşlerimizden mutlu haber almak, en büyük tesellimiz olacaktır. Bir daha böyle kazaların olmamasını temenni ederken, Türk insanının, bu olayda kenetlenmesini ve yüreği yanan ailelere destek olmasını dileriz.”

Elazığ
Elazığspor Kulübü, Manisa’nın Soma ilçesindeki maden ocağında çıkan yangında hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajı yayımladı. Kulübün resmi internet sitesinde yer alan mesajda, Soma’daki maden ocağındaki yangında çok sayıda vatandaşın yaşamını yitirdiği, ocakta birçok kişinin de mahsur kaldığı hatırlatıldı. Mesajda, “Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileriz. Yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadesine yer verildi.

Halkbank

Halkbank Spor Kulübü’nün başsağlığı mesajında, “Manisa Soma’da meydana gelen müessif kazada hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dilerken, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Mahsur kalan vatandaşlarımızın kurtarma çalışmalarının sevindirici haberlerle tamamlanmasını yürekten temenni ediyoruz” denildi.

Aykon TED Ankara Kolejliler ​
Aykon TED Ankara Kolejliler Kulübü’nün mesajında da şu ifadeler yer aldı: “Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazasında bazı vatandaşlarımızın yaşamını yitirdiğini ve birçok madencimizin de mahsur kaldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Şehit olan madencilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dilerken, mahsur durumda bulunan madencilerimizin ise bir an önce sağ salim kurtulmasını temenni ederiz.”

Torku Konyaspor 

Torku Konyaspor’un resmi internet sitesinde, “Milletimizin başı sağolsun” başlığıyla yer verilen mesajda, şunlar kaydedildi: “Manisa’nın Soma ilçesinde maden ocağında meydana gelen yangında çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, yaralandığını ve mahsur kaldığını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, başta ülkemiz ve aileleri olmak üzere yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dileklerimizi sunarız. Mahsur kalan vatandaşlarımızın da bir an önce kurtarılmalarını temenni ediyoruz.”

Konya Anadolu Selçukluspor 
Konya Anadolu Selçukluspor’un resmi internet sitesinde ise “Acımız büyük” başlığıyla yayınlanan mesajda, olaydan duyulan üzüntü belirtildi. Açıklamada, “Kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara geçmiş olsun diler, ocakta kurtarılmayı bekleyen madencilerimizden sevindirici haberlerin gelmesini yürekten temenni ederiz” ifadesine yer verildi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.