Channon Thompson Büyükşehir Belediyespor’da

19 Ağustos 2015 Çarşamba, 18:06

Manisa Büyükşehir Belediyespor Bayan Voleybol takımı tarihindeki ilk yabancı oyuncusunu takıma kazandırdı. Geçen yıl Rusya Ligi’ni 3.  sırada bitiren Uralochka Ecatherinburg’un önemli oyuncularından Channon Andrea Frances Thompson, Büyükşehir Belediyespor’la yeni başarılara yelken açmak için sözleşme imzaladı. Halil Onultmak Spor Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Cenk Ergün, Genel Koordinatör Alparslan Ustamehmetoğlu, Voleybol Şube Sorumlusu Tolga Tunç Çalışkan, Manisa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Haşim Elmalı katıldı.

Vizyonumuza yakışan bir transfer oldu

Futbol ve voleybolda şampiyonluklarla kapatılan sezonun ardından takımın vizyonuna yakışır şekilde transferler yapıldığını belirten Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Cenk Ergün, “Geçen sezon şehrimize futbol ve voleybolda şampiyonluklar yaşattık. Bu doğrultuda hem voleybol takımımıza hem de futbol takımımıza transferler yaptık. Teknik kadrolardan gelecek rapora doğru belki bir iki hamle daha yapabiliriz. Onun haricinde bugün Büyükşehir Belediyespor için güzel günlerden bir tanesi. Voleybolda lig atlayıp, bunun yanı sıra kapalı bir spor salonumuza kavuştuktan sonra, Büyükşehir Belediyespor vizyonuna yakışır şekilde bugün tarihimizdeki ilk yabancı oyuncuyu da kulübümüze kazandırmış oluyoruz. Thompson’a kulübümüze hoş geldin diyorum, diğer oyuncularımızla birlikte takım ruhu içerisinde mücadele ederek, kulübümüze başarılar kazandıracağını ümit ediyorum” diye konuştu.

Oyuncuyu CEV finallerinde izledik

Channon Thompson’un transferinin uzun süreçler sonunda gerçekleştiğini ifade eden Manisa Büyükşehir Belediyespor Voleybol Şube Sorumlusu Tolga Tunç Çalışkan, “Nisan ayında Bursa’da yapılan CEV Cup Finalleri’nde teknik heyetimiz oyuncuyu tespit ettiler. Teknik rapor doğrultusunda oyuncunun kulübüyle temaslara başladık. Yabancı transferi uzun bir süreç. Türkiye de hiç oynamamış bir oyuncu. Rusya ligini 3. bitiren Uralochka gibi bir takımdan transfer yapıyorsunuz. Takım bu sene şampiyonlar liginde oynayacak. Öyle bir takımdan transfer yapmak kolay değil işin açıkçası. Oyuncumuz da ülkesinin milli takım kampından gelip, aramıza katıldı. Doğru bir transfer olduğunu düşünüyorum. Uyum sürecini çabuk atlatıp, takımımıza katkı sağlayacağını düşünüyorum. Hayırlısı olsun diye konuştu. Çalışkan oyuncunun transferinde büyük emeği geçen Vedat Tunca’ya teşekkür etti.

Thompson çok mutlu

Manisa Büyükşehir Belediyespor Bayan Voleybol takımının yeni transferi Channon Thompson transferi dolayısıyla mutlu olduğunu belirterek, yeni sezonda başarılı olmak için en iyi performansı sergileyeceğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir