ÇAĞRI TUATAY’DAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA

24 Haziran 2014 Salı, 22:32

Manisaspor yöneticisi ve MHP Şehzadeler ilçe Başkanı Çağrı Tuatay yapılacak olan Manisaspor kongresi öncesi çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden Cengiz Ergün’e yapılan ağır hakaretleri kabullenemediklerini belirten Tuatay şu açıklamalarda bulundu;

Bu iş bir şekilde çözülür. Kim ne yapmışsa ortaya çıkar. Ancak olayın öznesi haline getirilen kişi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’dür. Sanal ortamda birileri yazmış yazmamıştır bilemiyoruz. Montaj yapmıştır yapmamıştır bilemeyiz. Bizim burada ki sıkıntımız Cengiz Ergün gibi Büyükşehir Belediye Başkanı olmuş bir isme bunun yapılmasıdır. Aynı zamanda bende iki yıldır o kulübün yöneticisiyim. Cengiz Ergün, Manisaspor’u altyapısına servis, su ve sahanın tohumuna kadar düşünen biridir. Verilen nakit paraları söylemek istemiyorum. Kendisi bize babalık yapmıştır. Benim bulunduğum yönetim kurulu iki yıl önce bu işe Manisa’nın çocukları olarak yola çıktı. İki yıllık süreçte bu destekleri veren Cengiz Ergün de bize gelip şunu üye yapın, bunu üye yapın diye hiçbir girişimde bulunmadı. Böyle birinin kongre kazanmak uğruna 2 Ak Partili adayın listesine malzeme edilmesini şiddetle kınıyoruz. Bunu kimler yaptı yada yaptırdıysa Cengiz Ergün’e yapılan hakaretleri biz üstümüze alıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı olarak konuşuyorum. İl Başkanımızdan da bu konuda müsaade aldım. Ona yapılan hareketler şahsımıza yapılmıştır. Bizim ailemiz gibidir Cengiz Ergün ailesi. Bunun hesabını hukuki yollardan soracağız. Bu sebeple yarın yapılacak Manisaspor kongresinde iki adayın listesine destek vermiyoruz. Kongreye katılmama kararı aldık. Bu Ak Parti’nin iç savaşına dönüşmüştür. Bizler maalesef alet edilmeye çalışıyoruz. Oturduğumuz yerden hakarete maruz kalıyoruz. Ak Parti’nin iç savaşına dönüşen listelerin içinde yer alıp yürüyecek arkadaşlarla bizim yürüyeceğimiz bir yol yoktur. Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında görünüpte orda yer almak isteyen varsa bundan sonra bu çatı altında o kişilere de yer yoktur. Cengiz Ergün bu şehrin Büyükşehir Belediye Başkanıdır. 355 bin oyla seçilmiştir. Herkes buna saygı duymak zorundadır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir