Büyükşehir’in Sporcu Ordusu

15 Ağustos 2017 Salı, 16:31

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, sporun ve sporcunun gelişimi için yatırımlarını sürdürmeye devam ederken, çocukların da spor alışkanlığı kazanması için çalışmalarını sürdürüyor. Gençlerin yaz tatili döneminde vakitlerini sporla geçirmeleri ve spor alışkanlığı kazanmasına yönelik futbol, basketbol, voleybol ve yüzme branşlarında açmış olduğu yaz okulu düzenlenen ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün katıldığı törenle sona erdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Tarık Almış Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Tesisleri’nde düzenlenen Manisa Büyükşehir Belediyespor Yaz Okulları Kapanış Töreni’ne Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve yaz okullarında eğitim gören sporcuların yanı sıra MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Manisa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Manisa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Mevlüt Aktan, Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri ile veliler katıldı.
Kurslara Bin 800 Başvuru Yapıldı
Törenin açılış konuşmasını yapan Manisa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Mevlüt Aktan, Haziran ayında başlayan yaz spor okullarının kapanış ve sertifika törenini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu yıl 4 branşta açmış olduğumuz kurslara bin 800 öğrencinin başvurusu oldu. Velilerin bizlere emanet ettiği yıldız adaylarına hocalarımız denetiminde en iyi eğitimi verdiğimizi düşünüyoruz. Açmış olduğumuz kurslarda öğrencilerimiz hem yaz tatillerini değerlendirdiler hem de hocalarımız eşliğinde kendilerini geliştirdiler” dedi.
“Spor tesisi kazandırmak için çalışmalar yaptık”
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak spora ve eğitime verdikleri önemi herkesin bildiğini belirterek, “Göreve geldiğimiz ilk günden beri gençlerimizin ve çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durması, eğitimlerine ve spor yapmalarına katkı sağlamak için projeler geliştirdik ve geliştirmeye devam ediyoruz. Öncelikle uygun bulduğumuz her arsaya en az bir spor tesisi kazandırmak için çalışma yaptık. Mümin Özkasap Spor Tesisleri, Halil Onultmak Spor Tesisleri, Fikri Bayrıl Spor Tesisleri, Necmi Temizel Spor Tesisleri, Ertuğrul Dilek Spor Tesisleri gibi çok sayıda tesisi ya sıfırdan inşa ettik, ya da mevcut olup atıl durumda kalan tesisleri hizmete kazandırdık. Şimdi de yeni ihalesine çıktığımız Tevfik Lav Tesisleri için yeni projemizi hayata geçiriyoruz. Önümüzdeki bahar aylarında inşallah yeni tesisimiz de hizmet vermeye başlayacak” dedi.
“Tarık Almış Spor Tesisleri’ni kazandırdık”
Spor salonu eksikliğini fark ettiklerini hatırlatan ve bunun üzerine çalışmalar yaptıklarını aktaran Başkan Ergün, “Şehrimizde spor salonu eksiğini görüp, çok anlamlı bir günde, 19 Mayıs 2015’te efsane isim Tarık Almış ağabeyimizin adını verdiğimiz Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzunu şehrimize kazandırdık. Yine Salihli Spor Salonunu ve yüzme havuzunu bu yaz hizmete açtık. Turgutlu Spor Salonu ve yüzme havuzunu da çok yakın bir süreçte hizmete açıyoruz. Bunları yaptıktan sonra çok şükür bugün burada spor yapan amatör ve profesyonel kulüplerimiz ile gençlerimizi görünce büyük mutluluk duyuyoruz. Profesyonel kulüplere giden futbolcular, yerel ve bölgesel organizasyonlarda kupalar kazanan gelişim grubu futbol takımları, başarıdan başarıya koşan atletler, dünya şampiyonluğu kazanan judocular, üst seviyede voleybol takımı, basketbol, badminton, atıcılık, okçuluk, atletizm, yüzme gibi binlerce sporcumuz bu tesislerimizin tozunu yutuyor. Çok sayıda başarıyı Manisa’mıza getirerek, hem ailelerine hem de bizlere büyük gurur yaşatıyorlar. Bu bağlamda yaz okullarımızı da bu hedefle açıyoruz. Çocuklarımız spor yaparken dostluğu, barışı, kardeşliği ve paylaşma duygusunu benimsiyor. Ayrıca vatan ve millet sevgisi, Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde nesiller olsunlar diye üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu yıl 20 Haziran’da başlattığımız yaz okullarında Yüzme, Futbol, Basketbol ve Voleybol olmak üzere 4 branşta geleceğimizin teminatı çocuklarımıza spor eğitimi verdik. 2 binin üzerinde çocuğumuz bu branşlarda kurs aldı. Başta sizlere ve çocuklarımıza olmak üzere, emek veren Manisa Büyükşehir Belediyespor Başkan ve yönetimi ile tüm emektar hocalarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“Spor kulüplerine desteğimiz sürüyor”
Tüm liglerde mücadele eden takımlara destek olduklarını hatırlatan Başkan Ergün, “İlimizi Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve Amatör kümede temsil eden tüm futbol kulüplerine ciddi ayni ve nakdi yardımlar yapıyoruz. Yani malzemesinden para yardımına kadar. Yakın zamanda Akhisar Belediyespor ile güzel bir işbirliği ve sponsorluk anlaşması imzaladık. Bunun ardından bir bardak suda fırtına koparmaya çalışanlar bizleri diğer Manisa kulüplerine yardım yapmamakla suçladı. Öncelikle bu suçlamaları atanların dönüp aynaya bakmaları lazım. Manisaspor’a 2. Lig’den TFF 1. Lig’e yükselmesi sürecinde epey bir miktar da katkımız oldu. Aynı şekilde Turgutluspor’umuza, Alaşehir, Kula, Salihli, Soma, Sarıgöl gibi tüm kulüplere elimizden gelen tüm desteği verdik. 2014 yılından bu yana amatör spor kulüplerine maddi desteğimiz 3 milyon 154 bin 35 liraya ulaştı. Bunun yanında kış spor okullarımız, yaz spor okullarımız, amatör futbol kulüpleri ve amatör branşlarda yer alan sporcularımıza malzeme yardımı da yaptık. Bu da 2014 yılından bu yana 2 milyon 59 bin lira gibi bir bedele ulaştı. Tüm gençlerimize helali hoş olsun. Kalkıp da bunları kalem kalem yaptık, ettik diye anlatmıyoruz. Bunun üzerinden siyaset yapmıyoruz, yapmayız. Ama eleştiri yapmaya kalkışanlara bu bilgileri vermek gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Yaz Okullarımız Bugün Kapanıyor
Yapılan törenle yaz okullarının kapanış töreninin gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Ergün, “Bugün itibariyle yaz okullarımızı hayırlısıyla kapatıyoruz. Ama gençlerimize desteğimiz bitiyor mu, tabii ki hayır. Arkadaşlarımız şimdiden kış okulları için hazırlıklarını yapıyor. Ekim ayında kış spor okullarıyla yine hizmetinizde olacağız. Gençliğe, spora ve eğitime olan desteğimizi arttırarak devam ettireceğiz. Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk, “Her çeşit spor faaliyetini Türk gençliğinin milli terbiyesinin ana unsurlarından saymak gerekir. Bu faaliyette hükümetin şimdiye kadar olduğundan daha çok, ciddi ve dikkatli davranması, Türk gençliğinin spor bakımından da milli heyecan içinde, itina ile çalıştırılması ve yetiştirilmesi önemli tutulmalıdır.” demiştir. Atatürk bu sözleriyle gençliğe ve spora verdiği önemi, gençlerde ve sporcularda olması gereken özellikleri kısaca anlatmak istemiştir. Değerli fikirlerini yıllarca Türk Milletine aşılamaya çalışan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, hiç bıkmadan çalışmış ve Türk Milletinin refah seviyesini yükseltmek için uğraşmıştır. Geleceğin gençlerle değişeceğini hep vurgulamış ve kültür seviyesinin spor ile artacağına inanmıştır. Biz de Atamızın izinde, parlak zihinler ve geleceğe güvenle bakan gençler yetiştirmenin çabasındayız. Hepinize Manisa Büyükşehir Belediyespor yaz okullarını tercih etmenizden dolayı teşekkür ediyorum. Burada görev yapan tüm hocalarımızı, emek veren temizlikçisine kadar tüm personelimize özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Manisa Büyükşehir Belediyespor başkan ve yönetimini tebrik ediyorum. Törenimize katılan siz değerli hazirunu sevgiyle selamlıyor, hepinize saygılarımı sunuyorum. Sağ olun, var olun.”
Sporcular Sertifikalarını Aldı
Yapılan konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediyespor’un çeşitli branşlarda açmış olduğu kurslara katılan öğrencilere Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından katılım sertifikaları verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir