Büyükşehir’in Filede Rotası Şaşmadı: 3-1

07 Şubat 2018 Çarşamba, 20:19

Manisa Büyükşehir Belediye Spor Bayan Voleybol Takımı, Tarık Almış Spor Salonu’nda nefesleri kesen maçta Rota Kolejini 1-0 yenik duruma düştüğü maçta 3-1 mağlup ederek Play-off yarışında çok kritik bir galibiyet aldı. Maçın tüm setleri büyük bir heyecana sahne oldu. Maç sonrasında ise Tarık Almış Spor Salonu adeta bayram yerine döndü.

Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Liginde zirve yarışının içerisinde olan ve geçtiğimiz hafta deplasmanda konuk olduğu maçta Yeşil Bayramiç’i 3-1 mağlup etmeyi başaran Manisa Büyükşehir Belediye Spor Bayan Voleybol Takımı, hafta içi maçında kendi evinde ilk yarıda deplasmanda 3-0 mağlup olduğu Rota Kolejini konuk etti. Maçın dört seti de müthiş bir mücadeleye sahne oldu. Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan, Asbaşkan Orkun Şıktaşlı,  Voleybol Şube Sorumlusu Tolga Tunç Çalışkan, Futbol Altyapı Sorumlusu Özcan Nalbantlar, İdari İşler Sorumlusu Bora Çaylan,  Büyükşehir Belediyesi  Muhtarlıklar Daire Başkanı Ersoy Arslan, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç ve voleybol severler izledi.
Kötü Başladık, İyi Bitirdik 
Tarık Almış Spor Salonu’nda oynanan maçı kötü başlayan temsilcimiz Manisa Büyükşehir Belediye Spor Bayan Voleybol Takımımız, ilk seti 22-25 kaybetti. İkinci seti 25-21 kazanan Manisa Büyükşehir Belediye Spor Bayan Voleybol Takımı, üçüncü sete çok kötü başladı. Bu setin ilk bölümlerinde 8-1 yenik düştük.  Çabuk toparlanan temsilcimiz üçüncü seti 25-23 kazanarak 2-1 öne geçti. Maçın dördüncü seti de kıran kırana geçti. Dördüncü seti 25-21 kazanan sultanlarımız salondan 3-1 galip ayrılarak hem ilk maçın rövanşını aldı hem de zirve yarışında ki iddiasını sürdürdü.
Manisa Büyükşehir: 3
Rota  Koleji: 1
Salon: Tarık Almış Spor Salonu
Hakemler: Sadettin Dereli,   Tuncay  Sevim
Manisa Büyükşehir Belediyespor: Buse Ünal, Elif Merve, Selen Kafadar, Aslı Türker, Herrera Alvarer, Jovana Vesoviç, Yasemin, Selin
Rota Koleji: Ecem Bayraktar, Gülcan Akyıldı, Göksu Göçmen, Buse Karadan, Nehir Kurtulan, Cerag Gizem
Maçın Setleri
1.SET: 22-25
2.SET: 25-21
3.SET: 25-23
4.SET: 25-21
Maçın sonucu
Manisa Büyükşehir Belediyespor: 3
Rota Koleji: 1

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir