Son Dakika
11 Aralık 2017 Pazartesi

Büyükşehir’in Dev Adamları Affetmedi

21 Kasım 2016 Pazartesi, 11:06

Bünyesinde faaliyet gösteren tüm branşlarda elde ettiği başarılarla göz dolduran Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, basketbolda da başarıya yelken açtı. U16 A, U16 B ve U18 kategorilerinde mücadele eden yeşil-beyazlı dev adamlar geride kalan haftada rakiplerini farklı geçerek basketbolda da varım dedi.

Farklı branşlarda elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiren Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, basketbol branşında da yükselişe geçti. Manisa sporuna ve ülke sporuna yıldız sporcular kazandırmayı amaçlayan yeşil-beyazlı kulüpte U16A, U16 B ve U18 takımı ligde aldığı farklı galibiyetlerle ileride gelecek büyük başarıların mesajını verdi. U16 A kategorisinde önemli bir galibiyet elde eden Büyükşehir’in dev adamları uzatmalarda giden mücadelede oyunu sonuca yansıtmayı başararak karşılaşmayı 72-63 önde tamamladı. Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübünde U16 B takımı ise Sekiz Eylül Spor U16 karşısında 4 periyotu da önde tamamlayarak müsabakayı 85–37 galip tamamladı. U18 kategorisinde U16 takımı ile mücadele eden yeşil-beyazlılar, Manisa Gençlikspor karşısında maçı 51-70 önce tamamladı. Kıyasıya mücadele içerisinde geçen maçta son iki sette ağırlığını hissettiren yeşil-beyazlılar maçtan galip gelmeyi bildi.

Sporcuları Tebrik Etti

Elde edilen galibiyetlerin kendilerini mutlu ettiğini belirten Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Tunç Çalışkan, “Her biri birbirinden yetenekli olan sporcularımızı ile birlikte antrenörlerimiz Mert Aslan ve Fikret Coşkun’u tebrik ediyorum. İnanıyorum ki basketbol branşında da elde ettiğimiz başarılarla da kulübümüz adından sıkça söz ettirecek” ifadelerinde bulundu.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir