Büyükşehir’den Sporculara Müzikli Terapi

05 Kasım 2014 Çarşamba, 13:23

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Konservatuar eğitmenlerinden Efe Çıraklar ve Bedirhan Diyarbakırlı, Büyükşehir Belediyespor futbolcuları ile ritim terapi grup çalışması yaptı. Birçok profesyonel ve amatör sporcunun kendini hazırlamasında kullandığı bir yöntem olan ritim terapi grup çalışması ile sporcular eğlenceli bir gece geçirdi.
Manisa Büyükşehir Belediyespor futbol kulübü oyuncularına yönelik uygulanan ritim terapi grup çalışması, Atatürk Gençlik Merkezi’nde konservatuar eğitmenlerinden Bedirhan Diyarbakırlı ve Efe Çıraklar’ın eğitmenliğinde verildi. Ritim terapi grup çalışmasını, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Orhan Haşim Elmalı, Atatürk Gençlik Merkezi Sorumlusu Duygu Karataş ve Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Hakan Şapçı ve yetkililer izledi. Sporcuların müsabakalara hazırlanmasında etkili bir yöntem olan ritim terapi grup çalışması, gevşemeyi öğreten, konsantrasyonu geliştiren ve sporcunun iç benlik duygusunu kuvvetlendiren bilinçli bir düşünsel strateji çalışması olması nedeniyle tercih ediliyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyespor futbol branşındaki oyuncularla yapılan çalışma ile oyuncuların müsabakalara hazırlanırken stres atmasını ve daha uyumlu çalışmalarını sağladıklarını belirten konservatuar eğitmenleri, bu tür çalışmaların düzenli olarak devam edeceğini belirtti. Darbuka, def, davul, bendir, kaşık, tumba ve bongo gibi enstrümanlarla tanışma fırsatı bulan futbolcular, konservatuvar eğitmeni Bedirhan Diyarbakırlı’nın komutlarıyla hem kendi müziklerini yaptılar, hem de eğlenceli bir gece geçirdiler.

Büyükşehir'den Sporculara Müzikli Terapi (2)_1024x680 Büyükşehir'den Sporculara Müzikli Terapi (3)_1024x680 Büyükşehir'den Sporculara Müzikli Terapi (4)_1024x680 Büyükşehir'den Sporculara Müzikli Terapi (5)_1024x680 Büyükşehir'den Sporculara Müzikli Terapi (9)_1024x680 Büyükşehir'den Sporculara Müzikli Terapi (10)_1024x680 Büyükşehir'den Sporculara Müzikli Terapi (11)_1024x680 Büyükşehir'den Sporculara Müzikli Terapi_1024x296

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir