BÜYÜKŞEHİR’DEN AMATÖR KULÜPLERE 300 BİN TL’LİK DESTEK

08 Ocak 2015 Perşembe, 15:04

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör ve 1. Amatör Kümede mücadele eden toplam 55 kulübe 5 bin 280 adet ve yaklaşık değeri 300 bin TL olan malzeme desteğinde bulundu. Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, içerisinde eşofman, yağmurluk, futbol topu ve krampon olan malzemeleri amatör kulüplerin temsilcilerine teslim etti. ASKF Manisa Şubesi Başkanı İsmail Aydın törende yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ederek övgüyle bahsetti. Aydın, “Başkanımız bir dediğimizi iki etmiyor. Kendisine spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı kulüplerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda amatör kulüpleri unutmayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede toplam 55 amatör futbol takımına eşofmandan, krampona, yağmurluktan futbol topuna kadar 5 bin 280 adet spor malzemesini düzenlenen törenle amatör kulüplere hediye etti. Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Eryılmaz, Spor Şube Müdürü Haşim Elmalı, ASKF Manisa Şubesi Başkanı İsmail Aydın, TÜFAD Manisa Şubesi Başkanı Tekin Tatlıcıoğlu ile birlikte amatör kulüplerin yöneticileri ve spor camiası katıldı. Düzenlenen törende konuşan ASKF Manisa Şubesi Başkanı Aydın, kulüpler adına Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkürlerini sunarak, “Yerel yönetimler ve sponsorlar spor kulüplerimizin ayakta kalmasının en büyük unsurunu oluşturuyor. Aslında bu malzemeler daha önce kulüplerimize dağıtılacaktı. Ancak Büyükşehir Belediyesi’nin oluşumu noktasına bir geçiş süreci yaşandığı için bir gecikme yaşandı. Ancak belediye başkanımız özverili çalışmaları neticesinde malzemeleri sezonun ikinci yarısına yetiştirdi. Bu yardımların devamının geleceği sözünü başkanımızdan aldık” dedi.

Gençleri Kötü Alışkanlıklardan Uzak Tutmak İstiyoruz

Manisa’da lisanslı sporcu sayısında Türkiye’de ilk on içerisinde yer aldıklarını ifade eden Aydın, “Bu nedenle sporcu sayımızı korumak ve daha da arttırmak noktasında desteğe ihtiyacımız var. Sağolsun Büyükşehir Belediye Başkanımız bu noktada bir dediğimizi iki etmiyor. Başkanımız sporun içerisinden gelen birisi olduğu için, sıkıntılarımızı biliyor. Gençlerimizi kahve köşelerinden, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için bizlere sürekli destek veriyor. İnşallah maddi konularda da bize destek vereceğini söyledi. Ben bu malzemelerin amatör kulüplerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

55 Kulübe 5 bin 280 Adet Malzeme

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş ise amatör kulüplere verilen desteklerden bahsetti. Manisa genelinde Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör ve 1. Amatör Kümede mücadele eden 55 takıma destek verdiklerinin altını çizen Memiş, “Yağmurluk, eşofman, futbol topu ve kramponlardan her kulübümüze 24’er adet veriyoruz. Bir kulübümüze toplam 96 parça, bütün kulüplerimize ise toplamda 5 bin 280 adet spor malzemesi desteği veriyoruz. Bu malzemelerin maliyeti ise 300 bin TL civarında” dedi.

Büyükşehir Yasası Elimizi Güçlendirdi

Büyükşehir kanunu çıkmadan önce belediyelerin amatör takımlara yapacağı yardım miktarının belirtilmediğini ifade eden Memiş, “Bununla ilgili kanuni bir dayanak yoktu. Ancak Büyükşehir olduktan sonra amatör kulüplere hangi miktarda yardım yapacağımız konusunda bir bütçe belirlendi. Bu düzenleme bize yol gösterici olurken, aynı zamanda elimizi de güçlendirdi” dedi.

Manisaspor ve Büyükşehir Belediyespor’un Kullandığı Malzemeler

Alınan malzemelerin iki ayrı markadan, ancak aynı kalitede ve maddi değerde olduğunu dile getiren Memiş, “Kulüplerimize hediye ettiğimiz malzemelerin, Manisapor ve Manisa Büyükşehir Belediyespor’un kullandığı malzemelerden oluşmasına da dikkat ettik. Amatör spora desteğimiz ulaşım konusunda da elimizden geldiğince sürüyor. Takımlar için önemli bir maliyet oluşturan ulaşım desteği konusunda geçtiğimiz dönemden gelen uygulamayı bu dönemde sürdüreceğiz. Sadece futbola değil Jimnastik ekibinin Bulgaristan’da yapılan uluslararası bir organizasyonuna, Manisalı Okçuların ve Oryantiring takımının Türkiye Şampiyonası katılımına da destek verdiğimizi de buradan belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Manisa’nın Spor Şehri Olmasını İstiyoruz

Manisa’nın Türkiye’de tarım ve sanayisiyle tanındığını bunun yanı sıra kentin sporuyla da anılmasını istediklerini sözlerine ekleyen Memiş, “Büyükşehir Belediyesi olarak Manisamızın bir spor şehri olması için çabamız var. Kentimize kazandırılan spor tesisleri, kulüplerimize verdiğimiz destekler bunun bir göstergesini oluşturuyor. Elbette bunları yaparken Manisa’da spor camiasının ve siz değerli spor kulüpleri temsilcilerinin çabalarına ve desteğine ihtiyacımız var. Bu duygu ve düşüncelerle sporcu kardeşlerimizin bu malzemeleri güle güle kullanmalarını ve sakatlık olmadan, fair-play ruhu içerisinde güzel bir sezon geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Teşekkür plaketi sunuldu

Konuşmaların ardından ASKF Manisa Şubesi Başkanı İsmail Aydın, spora ve sporcuya verdiği destekler nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e plaket verirken, plaketi Başkan Ergün adına Genel Sekreter Halil Memiş aldı. Plaket sunumunun ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş ve beraberindekiler spor malzemelerini amatör kulüplerin temsilcilerine teslim etti.

ASKF Başkanı Aydın “Başkanımız Bir Dediğimizi İki Etmiyor” (1) ASKF Başkanı Aydın “Başkanımız Bir Dediğimizi İki Etmiyor” (2) ASKF Başkanı Aydın “Başkanımız Bir Dediğimizi İki Etmiyor” (3) ASKF Başkanı Aydın “Başkanımız Bir Dediğimizi İki Etmiyor” (4) ASKF Başkanı Aydın “Başkanımız Bir Dediğimizi İki Etmiyor” (5) ASKF Başkanı Aydın “Başkanımız Bir Dediğimizi İki Etmiyor” (6) ASKF Başkanı Aydın “Başkanımız Bir Dediğimizi İki Etmiyor” (7) ASKF Başkanı Aydın “Başkanımız Bir Dediğimizi İki Etmiyor” (8) ASKF Başkanı Aydın “Başkanımız Bir Dediğimizi İki Etmiyor” (9) ASKF Başkanı Aydın “Başkanımız Bir Dediğimizi İki Etmiyor” (10) ASKF Başkanı Aydın “Başkanımız Bir Dediğimizi İki Etmiyor” (11) ASKF Başkanı Aydın “Başkanımız Bir Dediğimizi İki Etmiyor” (12) ASKF Başkanı Aydın “Başkanımız Bir Dediğimizi İki Etmiyor” (13)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir