Büyükşehir’de Devre Arası Hazırlıkları Devam Ediyor

27 Aralık 2016 Salı, 18:18

Sezonun ilk devresini son iki haftada aldığı galibiyetlerle moralli kapatan Manisa Büyükşehir Belediyespor, devre arası hazırlıklarına Halil Onultmak Spor Tesisleri’nde devam ediyor. Teknik Direktör İsmail Yalçın yönetiminde günde çift antrenman yapan yeşil-beyazlılar, hafta sonuna kadar Manisa’da sürdüreceği çalışmaların ardından ikinci etap hazırlık dönemi için 2 Ocak Pazartesi günü Antalya’ya gidecek.

Spor Toto 3. Lig 2. Grupta ligin ilk devresini lider Silivrispor’un 5 puan gerisinde dördüncü sırada tamamlayan Manisa Büyükşehir Belediyespor, devre arası çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Teknik Direktör İsmail Yalçın, 25 Aralık Pazar günü toplanarak devre arası döneminin ilk antrenmanını yaptıklarını hatırlatarak, “Ligin ilk devresini son iki maçta aldığımız galibiyetlerle moralli kapattık. Buda devre arası hazırlık döneminde oyuncularımıza ekstra moral kattı. Fiziksel ve psikolojik anlamda iyi durumdayız. İnşallah bir sakatlık yaşamadan ikinci yarıya iyi bir başlangıç yaparız” dedi.

İkinci Etap Hazırlıkları Antalya’da Devam Edecek

Oyuncularının istek ve arzulu olmasından memnun olduklarını dile getiren Yalçın, “Bunun yanı sıra özverilerinin üst seviyede olması bizim için olumlu bir durum. Manisa’da fiziksel ağırlıklı çalışmalar yapıyoruz. Buradaki çalışmalarımızın ardından 2 Ocak Pazartesi günü Antalya’ya giderek ikinci etap çalışmalarımıza burada devam edeceğiz. Antalya’da hazırlık maçlarına odaklı bir kamp dönemi geçireceğiz” diye konuştu.

Devre Arasında Transfer Kolay Olmuyor

Transfer konusuna da değinen Yalçın, “Tabi herkes transfer yapmak ister. Ancak devre arasında transfer yapmak kolay olmuyor. Şu anda yönetimimizle konuştuğumuz, paylaştığımız fikirlerimiz var. Bize uygun oyuncuları katmak istiyoruz. Şu anda sayısal anlamda 17 kişiyiz. Bildiğiniz üzere İlker ve Mustafa Tiryaki takımdan ayrıldılar. Yine bir arkadaşımızın daha ayrılma fikri var. Öncelikle bu arkadaşlarımızın bölgelerine takviye yapmak istiyoruz. İlk hedefimiz bu. Tabi yönetimle yapacağımız görüşmelerin ardından buna karar vereceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir