BU İKİLİ EN İYİLER ARASINDA!

24 Kasım 2014 Pazartesi, 15:34

Spor Toto Süper Lig’de son 2 sezonun flaş takımı Akhisar Belediyespor’un iki önemli ismi, sergiledikleri performansla Avrupa’nın en iyileri arasında yer alıyor.

Spor Toto Süper Lig’de son 2 sezonun flaş takımı Akhisar Belediyespor’un iki önemli ismi, sergiledikleri performansla Avrupa’nın en iyileri arasında yer alıyor. 15 puanı bulunan Akhisar Belediyespor’un golcü oyuncusu Theofanis Gekas ve tecrübeli orta saha oyuncusu Bilal Kısa. Performanslarıyla herkesin takdirini kazanırken, Avrupa’nın en önemli yıldız isimlerini de geride bırakmayı başardı. Theofanis Gekas ve Bilal Ksa, Avrupa’nın en büyük ligleri baz alındığında, en fazla skor üreten çiftler sıralamaında Neymar-Messi, Fabregas-Costa, Müller-Götze, Bale-Rolando gibi isimleri geride bıraktı. Spor Toto Süper Lig’de 13 gol atan Akhisar’da gollerin 9’unda Gekas imzası varken, Gekas bu 9 golün 6’sında gol pasını Bilal Kısa’dan aldı. Bu kulvarda Süper Lig’in en iyi çifti olan Gekas-Bilal ikilisi, Avrupa’nın milyon euroluk yıldızlarını da geride bıraktı.

Gekas-Bilal çifinden sonra Avrupa’nın en iyi hucüm ikilisi Barcelona’da forma giyen Messi ve Neymar. Neymar attığı 11 golün 5’inde pası Lionel Messi’den aldı. Avrupa’dan en iyi anlaşan çiftler sıralamasında 3.ısarada Chelsea’nin yıldızları Cesc Fabregas ve Diego Costa yer alıyor. Diego Costa attığı gollerin 4’ünde gol pasını Cesc Fabregas’tan aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir