FİKRET ORMAN: “BEŞİKTAŞ SİTESİ YAPACAĞIZ”

16 Mayıs 2014 Cuma, 15:47

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, elim maden kazasının yaşandığı Soma’ya gitti. Orman, “Madencilerin ailelerine verilmek üzere Beşiktaş Evleri, Beşiktaş Konutları yapılması projesine biz de katkı sağlayacağız” dedi. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Haznedar, Manisa’nın Soma İlçesinde meydana gelen maden kazası için Soma’ya gitti. Ayrıca Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Haznedar ile birlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Fikret Orman, Beşiktaş Belediyesi ile birlikte Soma’da hayatını kaybeden madenci aileleri için konut yapılması projesi oluşturulduğunu ve kulübün de bu projeye katkı sağlayacağını belirtti.

“MİLLETİMİZ İÇİN ÇOK ÜZÜNTÜLÜ BİR DURUM”
Orman, Türk milleti için çok acı veren maden faciasından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, “Çok üzücü, milletimiz için çok üzüntülü bir durum. Allah, hayatını kaybeden madencilerimize rahmet etsin. Ölen kardeşlerimizin ailelerine de sabır versin. Ülkenin en eski ve en köklü sivil toplum örgütü olan Beşiktaş, her konuda olduğu gibi toplumsal olaylarla ilgili konularda da çok duyarlı bir camiadır” diye konuştu.

“SÖYLEYECEK ÇOK KELİME BULAMIYORUM”
Başkan Fikret Orman, deprem olduğunda Van’a ve Elazığ’a da gittiklerini hatırlatarak, “Şimdi de Soma’ya geldik. Çok üzüntülüyüm. Söyleyecek çok kelime bulamıyorum. Beşiktaş Belediyesi Başkanının ortaya koyduğu konut projesi var. Madencilerin ailelerine verilmek üzere Beşiktaş Evleri, Beşiktaş Konutları yapılması projesine biz de katkı sağlayacağız. Bu konuyu ilk yönetim kurulumuzda gündeme alacağız. Beşiktaş kulübü olarak bu projeyi yapmak istiyoruz. Deprem bölgesinde okullar yapmaya devam ediyoruz. Burada da konut verebilirsek ne mutlu. Bu yarayı sarmak elbette ki mümkün değil. Bir nebze bizim de bir katkımız olsun istiyorum. Acılı ailelere ve Türk ulusuna sabır diliyorum. Başımız sağ olsun” şeklinde konuştu.

“BU ACIYI MADDİ BİR ŞEYLE ÖRTEMEYİZ”
Siyah-beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman, Cumartesi günü Gençlerbirliği ile oynayacak karşılaşmanın bilet satış gelirlerinin Soma’ya bağışlanmasıyla ilgili bir soru üzerine ise şöyle konuştu:
“Olaydan sonraki ilk dakikada yaptığımız bir planlamaydı. Olayı duyar duymaz aldığımız bir karardı. Bunun üzerine daha fazla proje geliştirip buradan elde edilecek paraları konut yapımı projesine aktarmak istiyoruz. Belediye başkanımız güzel bir proje ortaya koydu, ben de çok beğendim. Birçok proje daha ortaya koyacağız. Vatandaşlarımızın bir nebze dertlerine ortak olabilmek için buradayız. Onlarla burada birlikte olmak ve acılarını paylaşmak için geldik. Bu acıyı maddi bir şeyle örtemeyiz. Onlara elimizi değerek, temas ederek, bir nebze acılarını üzerlerinden alabilirsek ne mutlu bize.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.