BÖYLE AMBİYANSI ÖZLEMİŞTİK

03 Aralık 2014 Çarşamba, 15:51

Türkiye Ziraat Kupası maçında galibiyeti uzatma dakikalarında Akhisar Belediyespor’a bırakan Manisaspor’da gündem konusu tribünlerde yaşanan olaylar oldu. 6 yıllık aradan sonra iki takımın karşılaştığı Türkiye Ziraat Kupası maçında her iki taraftar grubunun trübünlerdeki gerginliği atılan sandalye ve maytaplarla sahaya yansıdı.

Manisaspor Kulübü Başkanı Abdullah Mergen, Manisa’nın uzun bir aradan sonra maç heyecanını yaşadığını dile getirerek, öncelikle Akhisar Belediyespor maçında takımını destekleyen taraftar gurubuna teşekkür etti. Kulüp Başkanı Mergen, maç sonrasında taraftarın sahaya maytap ve sandalye atmasını tasvip etmediğini belirterek, “Akhisar Belediyespor maçında müthiş bir resital vardı. Takım olarak 10. veya 11. haftada stadta böyle bir ambiyansı özlemiştik. Haftalardır körler sağırlar birbirini ağırlar şeklinde geçiyordu maçlar. Akhisarlı taraftarlar ile Manisaspor taraftarlar arasında geriye dönük yıllardır aralarında böyle bir gerginlik var. İki güzide takımın kendi aralarındaki bu gerginliği tasvip etmiyoruz. Taraftarların stadta o kadar anons yapılmasına ve yeni yasalara rağmen Akhisar maçında böyle bir tavır sergilemesine anlam veremedim. Küfürler, koltukları fırlatmalar, maytap atmaların geride kalması gerektiğine inanıyoruz. Neticede bu bir şov dünyası., Futbol çok güzel bir olgu. Kardeşlik içinde, seviyeli bir şekilde takılarını desteklemeleri gerekir. Karşılıklı atışma olsa dahi çirkinleşmeden entelektüel şekilde olması gerekir. Bu durumlar bizi üzüyor. Her şeye rağmen güzel bir maçtı. Özlediğimiz tabloydu. Sahaya atılan atılanları tasvip etmiyoruz” diye konuştu.

Kulüp Başkanı Mergen, tribünler de yaşanan olayların ‘Nasıl Çözüme Kavuşur’ sorusuna, “Bu sorunun çözümü uzun bir süreç. Bir eğitim meselesi. Bu konuda hangi yetkili organlar nasıl bir çalışma yapılır bilinmez. Bugün başlansa 10 yıllar sürecek bir süreç. Avrupa’daki atmosferi yakalamamız uzun sürebilir. Bir çok nedenleri ve gerekçeleri tartışılması gerekir. Ağır cezalar ve yaptırımlar bu işin önünü almaz. Bunun için en önemli olan eğitimdir. Bunun için hangi argümanlar sokulur bu bilinmez” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir