BİZ MANİSASPOR’UN EMRİNDEYİZ!

24 Mart 2014 Pazartesi, 19:22

HABER: Coşkun KÖKÖZ

1965 Manisaspor Tarftarlar Derneği Başkanı Altan Çakıcı, kaybedilen Denizlispor maçı sonrası açıklamalarda bulundu. Taraftarların ilgisizliğinin Denizli maçında da devam ettiğini ifade eden Çakıcı, “Eskiden küfür ve kavga vardı ondan gelmiyordu insanlar diyordum şimdi onlarda yok taraftarımız yine gelmiyor. Burada tek problem Manisalılar. Manisaspor’u ya sevmiyorlar yada birşeyler şehirde yalnış anlatılıyor. Bunca probleme rağmen yağmur çamur demeden takımımıza sürekli destek vermeye gelen 1965 Manisaspor Taraftarlar Derneği taraftarlarına ve kapalı da bulunan taraftarlarımıza minnettarız” dedi.

“FUTBOL NANKÖR BİR OYUNDUR”

Küfürsüz tezahürat nedeniyle taraftarlara teşekkür eden Dernek Başkanı Altan Çakıcı, “Futbol nankör bir oyundur. İyi sonuçlar aldığında herkes yanında. Ancak kötü iken kimseyi etrafında bulamazsınız. Biz 1965 Manisaspor taraftarlar Derneği olarak takımımızın sürekli yanında olduk ve her zaman destekledik. Fakat bu hep böyle gidecek diye bir kanun yok. Herkesin bir sabrı vardır. Yönetim, hocalar ve futbolcular takım sürekli kötüye giderken, yanında olan bu taraftarın tepkisini de normal karşılamalı. Özellikle yönetim de birkaç arkadaşıma seslenmek istiyoruz. Sizi istifaya da davet edebilir, alkışlayabiliriz. Fakat hiçbir zaman gerçek taraftara ‘birileri’ diye hitap edemezsiniz. Futbolcular kendilerine çeki düzen vermiyor ve hesabını taraftarlar soruyorsa herkes şapkayı önüne koysun” diye konuştu.

“EMRE BAŞKANIN YANINDAYIZ”

Manisaspor Kulübü Başkanı Emre Hasgör’ün yanında olmaya devam edeceklerini belirten Altan Çakıcı, “Fakat yönetimin içinde hiçbir şey yapmadan 1965 Manisaspor Taraftarlar Derneği’ni hiçe sayan bir kaç ismin karşısında olmaya devam edeceğiz. Eleştiri ve takdir edilmek futbolun içinde var. Teknik Direktör Kemal Özdeş’in Tavşanlı maçı sonrası ‘Ben gerçek Tarzanları bekliyorum’ derken ne demek istediğini anlayamadık. Topu topu bir avuç kadar maça gelen taraftar zaten gerçek Tarzanlardır. Hocamızın arkasında duracağız, ancak onlarda biran önce toparlanıp bizleri mutlu etsinler”  şeklinde konuştu.

“SİYASİ GÖRÜŞÜMÜZ MANİSASPOR’DUR”

Özellikle son dönemlerde 1965 Manisaspor Taraftarlar Derneği üzerinden siyaset ile ilgili söylemleri çok duyduklarını ifade eden Çakıcı, “Bizim tek siyasi görüşümüz vardır. o da Manisaspor’dur. Manisaspor’un yanında olan ve bu takıma hizmet eden herkesi destekler ve saygı duyarız. Biz Manisaspor’un emrindeyiz. Adam gibi adamların yanındayız. Bizi siyasi alet olarak görenlerle asla birlikte olmayacağımızı belirtmek isterim. Seçimde gelip geçici. Seçimden sonra yine hep beraber olacağız” dedi.

“MANİSASPOR BÜYÜK CAMİA”

Manisaspor’un büyük bir camia olduğunu ancak camiayı karıştarmaya çalışanların olduğunu belirten Altan Çakıcı, sözlerini şöyle tamamladı; “Manisa şehrinin takıma duyarsızlığı artık mutsuzluk ve kabullenebilirlilik getirdi. Bunu ortadan kaldırmak için bir çok aktivite yaptık ancak kimse dönüp bakmadı. Kan bağışı kampanyası düzenledik 15 kişi katıldı. Biz yılmadan bu tür etkinliklere devam edeceğiz. Önümüzde ki günlerde 6222 sayılı kanun ile ilgili bir seminer düzenleyeceğiz. Hemen ardından Futbolda Taraftar Psikolojisi ile ilgili eğitim – seminer karışımı bir konferansımız olacak. Herşey Manisaspor için. Bu sevdamızı kimse bitiremeyecektir.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.