BENCE DROGBA’NIN YAŞI…

09 Mart 2014 Pazar, 15:22

Spor Toto Süper Lig’de Galatasaray’a 6-1 yenilen Akhisar Belediyespor’un Senegalli futbolcusu İbrahima Sonko, bu maçı geride bırakıp önlerine bakmak istediklerini söyledi.

Sonko, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Galatasaray karşısında zorlandıklarını anlatarak, “Futbol kariyerimde böyle maçlar yaşadım. Çok zor tabi. Bizim için zor bir gece oldu. Bizim yapmamız gereken kendimizi toparlayıp, önümüze bakmak” dedi.

Sonko, Galatasaraylı futbolcu Drogba’nın performansıyla ilgili bir soru üzerine, “Drogba’ya karşı oynamayanlar yorgun olduğunu söyleyebilir ama ona karşı oynadığınız zaman hala eskisi gibi olduğunu düşünmeniz çok normal. Drogba Chelsea’de forma giyerken, karşılıklı oynadım. Yaşı ne olursa olsun Drogba hala eskisi gibi, 10 yıldan beri dünyanın en iyi forvetlerinden biri. Zaten Mancini de çok tecrübeli hoca. Eğer Drogba kötü olsa onu sahaya sürmez. İnsanlar Drogba’nın yaşını unutmalı, sahada yaptıklarına ve profesyonelliğine göre değerlendirme yapmalı” diye konuştu.

Akhisar Belediyespor’un devre arasında renklerine kattığı Wato Kuate ise ilk profesyonel maçına çıktığını vurgulayarak, “Bu şansı bana verdiği için hocamız Hamza Hamzaoğlu’na teşekkür ediyorum. Aslında benim için iyi başlangıç oldu. İnsan düştüğü zaman öğrenir. Her ne kadar hayal kırıklığı olsa da benim için iyi başlangıç oldu. İyi bir takıma karşı mücadele ettik. Çabaladık, mücadele etmeye çalıştık. Önümüzdeki maçlarda iyi performans göstermeye çalışacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir