Son Dakika
11 Aralık 2017 Pazartesi

BASKETBOL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI MANİSA’DA BAŞLADI

18 Nisan 2017 Salı, 21:52

Okul sporları 2016-2017 faaliyet programında yer alan, Okullar arası Küçükler Kız ve Erkek Basketbol Türkiye Şampiyonası Manisa’da başladı.

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde 18-22 Nisan tarihleri arasında, Atatürk Spor Salonu ve Turgutlu Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’nda yapılacak olan müsabakalara 10 ilden (İstanbul, Eskişehir, Ankara, İzmir, Adana, Batman, Düzce, Bartın, Mersin, Diyarbakır) 16 takım (8 kız, 8 erkek), toplamda 160 sporcu katıldı.

Erkekler Atatürk Spor Salonu’nda. Kızlar ise Turgutlu Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’nda yapılan açılış seremonisiyle başladı. 5 gün boyunca devam edecek olan şampiyona, 22 Nisan 2017 tarihinde oynanacak final karşılaşmalarının ardından yapılacak olan kupa töreniyle son bulacak. Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak katılan tüm takımlarımıza başarılar dileriz.

Turgutlu Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’nda yapılan açılış seremonisine Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Turgutlu ilçe Jandarma Komutanı Binbaşı Muhammet Evren, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İsmail Eksür, ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez katıldı.

Açılış seremonisinde konuşan Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Turgutlu ilçemize hoş geldiniz hepinize başarılar diliyorum. Bizim zamanımızda böyle tesisler yoktu bu güzel spor salonları ve yatırımlar siz değerli çocuklarımızın güzel tesislerde spor yapsınlar ve başarılı olsunlar diye yapıldı.

Ülkemizi Uluslararası arenada en güzel şekilde temsil edecek ve İstiklal Marşı’mızı sizler okutacaksınız inşallah hedefinizi tutun bu hedef doğrultusunda gidin diye konuştu.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir