Başkan Mergen’in “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” mesajı

15 Temmuz 2017 Cumartesi, 00:19

Manisaspor Kulübü Başkanı Abdullah Mergen, 15 Temmuz’un yıldönümü dolasıyla resmi internet sitesinden açıklama yayınladı. İşte o açıklama;

“Cennet vatan Türkiyemiz, 15 Temmuz 2016 tarihinde hain bir saldırıyla, tarihinin en büyük ihanet girişimlerinden biriyle karşı karşıya kalmıştır.

Şanlı ordumuz, Türk Silahlı Kuvvetleri içinde örgütlenmiş FETÖ üyesi bir grup cuntacı asker; demokrasimizi, milletimizi ve milli irademizi hiçe sayarak devleti ve hükümeti ele geçirmeyi amaçlayan hain bir darbe girişiminde bulunmuştur. Ancak yüce milletimiz; üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, tehditlere, gözlerinin önünde 248 vatandaşımızın şehit edilmesine ve binlerce vatandaşımızın yaralanmasına rağmen ülkesini hainlere teslim etmemiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, milli birlik ve beraberlik içinde darbe teşebbüsünü bertaraf etmiştir.

Yüce Türk Milleti’nin 15 Temmuz’da verdiği mücadele; “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” için kanla, canla yazılmış şanlı bir halk destanıdır.

Yüce Türk Milleti, binlerce yıldır olduğu gibi gelecekte de; imanından aldığı kuvvetle vatan mücadelesine devam edecek, hainleri unutmayacak ve onlara fırsat vermeyecektir.

Bu şanlı destanın birinci yıl dönümü olan “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nde aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Abdullah Mergen

Manisaspor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı”

Diğer Haberler

Sizde yorum yapın..