BAŞKAN ERGÜN, ŞAMPİYONU KONUK ETTİ

16 Nisan 2015 Perşembe, 15:24

Bölgesel Amatör Lig’de şampiyon olarak Spor Toto 3. Lig’e yükselen Manisa Büyükşehir Belediyespor’da teknik heyet, futbolcular ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ziyaret etti. Ziyarette takım kaptanları Engin Ün ve Suat Avcı üzerlerinde tüm futbolcuların imzası bulunan formayı ve şampiyonluk kupasını Başkan Ergün’e hediye etti. Elde ettikleri başarıdan dolayı oyuncuları kutlayan Başkan Ergün, “Manisa’ya yeni bir heyecan getirdiniz. Manisaspor döneminde hep altımızda bir 3. Lig takımı olmasını arzu ettik. Nasip bugüneymiş” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Bölgesel Amatör Lig’de şampiyon olarak adını Spor Toto 3. Lig’e yazdıran Büyükşehir Belediyespor’un teknik heyet ve futbolcularını konuk etti. Kulüp Başkanı Cenk Ergün ile birlikte yönetim kurulu üyeleri de tam kadro olarak ziyarette yer aldı. Başarıda emeği geçenleri kutlayan Başkan Ergün, uzun bir maratonun ardından hedefe ulaşıldığını ifade ederek, “Açık ve net söylemeliyim ki bu kadarını bende beklemiyordum. Manisa halkı adına sizlere teşekkür ediyorum. Kentimize yeni bir heyecan getirdiniz. İlimize güzel bir şampiyonluk hediye ettiniz. Allah hepinizden razı olsun. Umarım bu başarıların devamı gelecektir” diye konuştu. Manisaspor’da görev yaptığı 11 yıllık süreçte hep bunun arzusu içerisinde olduklarının da altını çizen Başkan Ergün, “Kentimizde bunun eksikliği hep vardı. Manisaspor’un altında bir 3. Lig takımı olmasını hep istedik. Nasip bugüneymiş” dedi.

Bal Ligi’nin En Çok Gol Atan Takımı

Bölgesel Amatör Lig’de bulunan 11 grup ve 149 takım içerisinde en fazla gol atan Takım unvanını alan Büyükşehir Belediyespor’un bu nedenle ayrı bir başarıya da imza attığını ifade eden Başkan Ergün, “Buda takımımız açısından ayrı bir güzellik. Önemli bir başarıya imza attınız. Ligin ikinci yarısında tek beraberliğimiz var oda deplasmanda oynadığımız Atillaspor maçı” dedi. Başkan Ergün’ün Atillaspor maçı ile ilgili takımın golcüsü Engin Memişler’e de esprili bir dille göndermede bulunması gülüşmelere neden oldu. Memişler’in Atillaspor maçından kaçırdığı golleri hatırlatan Başkan Ergün, “Engin o golleri kaçırmasa orada finali yapacaktık. Ancak birkaç hafta daha heyecanın devam etmesi gerekiyormuş” şeklinde konuştu.

Maddi Manevi Her Zaman Yanınızdaydım

Takımın bütün maçlarda yüreğini ortaya koyarak oynadığını dile getiren Başkan Ergün, “İnandınız, tam bir takım oldunuz. Saha içerisinde ki arkadaşlık abğınızı, saha dışına da yansıttınız. Güzel bir paylaşma örneği sergilediniz. Tabi ben bütün maçlarda yanınızda olamasam da aslında kalbim her zaman yanınızdaydı. Maddi manevi her zaman yanınızda oldum” dedi.

İmzalı Forma ve Kupayı Hediye Ettiler

Konuşmanın ardından Takım Kaptanları Engin Ün ve Suat Avcı, üzerinde tüm takımın imzasının bulunduğu forma ile şampiyonluk kupasını Başkan Ergün’e hediye ettiler. Takım Kaptanı Ün, kendilerine sezon boyunca maddi manevi destek sağlayan Başkan Ergün’e teşekkür ederken, “Sizlere takım arkadaşlarım ve hocalarımız adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bize her zaman ekstra güç verdiniz. Bizde 23 yıl sonra profesyonel bir takımın Manisa’da yeniden 3. Lig’de yer almasını sağladık. Bunları Büyükşehir Belediyespor bünyesinde yaşamak çok güzel. Bize bu imkanları sağladığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Ergün Şampiyonu Konuk Etti (1) Başkan Ergün Şampiyonu Konuk Etti (2) Başkan Ergün Şampiyonu Konuk Etti (3) Başkan Ergün Şampiyonu Konuk Etti (5) Başkan Ergün Şampiyonu Konuk Etti (8) Başkan Ergün Şampiyonu Konuk Etti (14) Başkan Ergün Şampiyonu Konuk Etti (18) Başkan Ergün Şampiyonu Konuk Etti (19)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.