BAŞKAN ÇERÇİ PROTOKOLÜ GÜREŞE DAVET ETTİ

24 Mart 2017 Cuma, 13:51
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi,  Manisa protokolünü ziyaret ederek bu yıl 9 Nisan Pazar günü 2.si gerçekleştirilecek Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali’ne davet etti.
Bu yıl 9 Nisan’da düzenlenecek Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali öncesi protokol üyelerini ziyaret eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, güreşin simgesi kırmızı dipli mumla festivale davet etti. Başkan Çerçi’ye ziyaretlerde Yuntdağı Güreş Festivali Komite Başkanı Necip Denktaş, Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan ve Yuntdağı Güreş Festivali Ağası Murat Coşkun eşlik etti. İlk olarak Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek’le bir araya gelen Başkan Çerçi ve beraberindekiler daha sonra sırasıyla Manisa Anayasal Düzeni Koruma Terör ve Örgütlü Suçlar Cumhuriyet Savcısı Kazım Özsoy, Manisa Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Şahap Mutlu, Şehzadeler Belediyesi Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nu ziyaret etti.
 
300 PEHLİVAN ER MEYDANINA ÇIKACAK
 
Bu yıl organizasyonda yeni düzenlemelere gittiklerini aktaran Belediye Başkanı Çerçi, “Hem ata sporumuz güreşe olan ilgiyi arttırmak hem de ilçemizde bu spor dalını geliştirmek amacıyla bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. Geçen yıl ilkini düzenlediğimiz Yuntdağı Yağlı Güreş Festivalimizi bu yıl 9 Nisan’da yapacağız. Ortaköy Mesire Alanı’nda düzenleyeceğimiz; ülke genelinden 40’ı başpehlivan olmak üzere 300 güreşçimizin katılacak. Festivalimizde protokol üyelerimizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir