BAŞARILARIYLA GÖZ KAMAŞTIRDILAR

29 Ocak 2015 Perşembe, 15:46
Salihli’de son yıllarda gerek kulüpler arası gerekse Türkiye Şampiyonası ve Uluslar arası karate müsabakalarında alınan başarılı sonuçlar ile adından söz ettiren Su Karate İhtisas Spor Kulübü 2015 yılında başarı çıtasını daha üst seviyelere çıkartmayı hedefliyor. Kulübün karatedeki başarılarından etkilenen Koreli öğrenci Soohyun Kim de yarıyıl tatili için Salihli’ye gelerek, kulübü ziyaret etti.
Elde ettikleri başarılarla göz kamaştıran Su Karate İhtisas Spor Kulübü Salihli’nin tanıtımı için harekete geçti. Son üç yılda sportif başarıları ile dikkatleri üzerine çeken Su Karate İhtisas Spor Kulübü’nün 12 sporcusu Türkiye Karate Federasyonu tarafından Milli Takım aday kadrosuna davet edildi. Kulüp antrenörü Bilal Gültekin de Milli Takım antrenörlüğüne getirildi. Türkiye Karate Federasyonu tarafından Salihli’de büyük bir organizasyonun gerçekleştirileceğinin müjdesi verilirken, Su Karate İhtisas Spor Kulübü’nün başarılarını duyan Koreli öğrenci Soohyun Kim de Salihli’ye geldi.
Son üç yılın değerlendirmesini yapan Su Karate İhtisas Spor Kulübü ve Milli Takım Antrenörü Bilal Gültekin, ”Sporcularımızın elde ettiği bireysel şampiyonlukların yanı sıra 2013 yılında Türkiye Karate Federasyonu tarafından Milli Takım aday kadrosuna Sultan Uygun, Safiye Ceylan, Betül Aksakal, Ayşenur Gültekin, Ayşe Gültekin, Büşra Aykanat, Burak Aksakal, Ekrem Aykanat, Barış Umut Belek, Fatih Uygun, Himmet Çetin ve Mehmet Ceylan davet edildi. Antrenör Bilal Gültekin de Milli Takım Antrenörlüğüne getirildi” dedi.
“SALİHLİ’DE ADAY HAKEM KURSLARI AÇILACAK”
Salihli’de Şubat ayı içerisinde aday hakem kursu açılacağını belirten Manisa Karate İl Temsilcisi Kadir Çetinkaya da, ”Şubat ayında açılacak olan aday hakem kursuna Salihli’den 13 sporcumuz katılacak. Aynı zamanda milli hakem olan Antrenörümüz Bilal Gültekin ve sporcuların hakem kursuna yoğun hazırlık süreci devam etmektedir. Böylelikle müsabakaları bırakan sporcularımız spordan kopmamış olacaklar. Sınav öncesi jestleri ve puanlamayı ve kurallarla ilgili çalışmaları tüm hızıyla devam etmekteyiz. Salihli’de açılacak olan aday hakem kursuna dışarıdan gelen hakem adaylarına ve Türkiye Karate Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyeleri kurs vermek üzere geleceklerdir. Salihli’nin tanıtımı için çok önemli organizasyon olacaktır. Türkiye Karate Federasyonu başkanı Esat Delihasan Salihli’de 2015 yılı programı kapsamında önemli bir organizasyon verecekleri müjdesini verdi” şeklinde konuştu.
“İLK GÖREVİNDE KARATE MİLLİ TAKIM ADINA ALINAN BAŞARILAR GÖZ KAMAŞTIRDI”
Karate Milli Takımı antrenörlüğü görevine getirilen Su Karate İhtisas Spor Kulübü Antrenörü Bilal Gültekin’in ilk sınavında başarılı olduğunu belirten Manisa Karate İl Temsilcisi Kadir Çetinkaya, ”Türk karatesinin genç yıldızları, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da yapılan 16. Balkan Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Şampiyonası’nda kazandığı 15 altın, 5 gümüş, 10 bronz madalyalık muhteşem performans ile takım halinde Balkan Şampiyonu oldu. 16. Balkan Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Şampiyonası’nda mücadele eden Milli sporcularımız, İstiklal Marşımızı salonda defalarca okutmanın haklı gururunu yaşadılar. Milli takımımızın açık ara zirvede yer aldığı 16. Balkan Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Şampiyonası’nda, 7 altın, 14 gümüş ve 24 bronz madalya ile ikinci tamamlayan Sırbistan, en çok madalya kazanan ülkesi oldu. 7 altın, 4 gümüş, 15 bronz madalya kazanan Bosna Hersek de üçüncü sırada yer aldı” dedi.
Su Karate İhtisas Spor Kulübü’nün başarılarını duyan Koreli öğrenci Soohyun Kim de Salihli’ye geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde eğitim, öğretim gören Soohyun Kim, ”Su Karate İhtisas Spor Kulübü’ndeki sporcuların elde ettikleri başarılar dikkatimi çekti. Yarıyıl tatili nedeniyle Salihli’ye gelerek Karate Spor Kulübünü ziyaret ettim” dedi.
Su Karate İhtisas Spor Kulübü ve Milli Takım Antrenörü Bilal Gültekin Koreli öğrenciye günün anısı olarak forma hediye etti.
BAŞARILARIYLA GÖZ KAMAŞTIRDILAR KARATEDE ALINAN BAŞARILI SONUÇLAR KORELİ ÖĞRENCİNİN DE DİKKATİNİ ÇEKTİ BAŞARILARIYLA GÖZ KAMAŞTIRDILAR KARATEDE ALINAN BAŞARILI SONUÇLAR KORELİ ÖĞRENCİNİN DE DİKKATİNİ ÇEKTİ BAŞARILARIYLA GÖZ KAMAŞTIRDILAR KARATEDE ALINAN BAŞARILI SONUÇLAR KORELİ ÖĞRENCİNİN DE DİKKATİNİ ÇEKTİ BAŞARILARIYLA GÖZ KAMAŞTIRDILAR KARATEDE ALINAN BAŞARILI SONUÇLAR KORELİ ÖĞRENCİNİN DE DİKKATİNİ ÇEKTİ BAŞARILARIYLA GÖZ KAMAŞTIRDILAR KARATEDE ALINAN BAŞARILI SONUÇLAR KORELİ ÖĞRENCİNİN DE DİKKATİNİ ÇEKTİ BAŞARILARIYLA GÖZ KAMAŞTIRDILAR KARATEDE ALINAN BAŞARILI SONUÇLAR KORELİ ÖĞRENCİNİN DE DİKKATİNİ ÇEKTİ BAŞARILARIYLA GÖZ KAMAŞTIRDILAR KARATEDE ALINAN BAŞARILI SONUÇLAR KORELİ ÖĞRENCİNİN DE DİKKATİNİ ÇEKTİ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir