BAŞARI HAVUZU İLE 45 ÖĞRENCİ YÜZME ÖĞRENDİ

27 Ocak 2014 Pazartesi, 18:35

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle organize edilen “Başarı havuzu ile yüzme bilmeyen kalmasın” projesi kapsamında 45 öğrenci yüzme öğrendi.
Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Başarı havuzu ile yüzme bilmeyen kalmasın” projesi gerçekleştirildi. Proje kapsamında yüzme öğrenen 45 öğrenciye Atatürk Kapalı Yüzme Havuzunda düzenlenen törende madalya verildi. Madalya törenine Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin, Jandarma Alay komutanı Albay Bülent Mercan, Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik katıldı. Törende konuşan Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürü Özmekik, sporun sadece spor olmadığının bir kez daha kanıtlandığını belirterek, “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak önümüzdeki süreçte de Manisa’da 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak ve tesislerimizi vatandaşlarımıza açmak için projeler üretmeye devam edeceğiz.” dedi. İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin ise, projedeki öncelikli hedefin yaz aylarında kanallarda ve barajlarda boğulmaların önüne geçmek olduğunu söyleyerek, “Çocukların uzman kişilerden yüzmeyi öğrenmelerine ve kanal gibi tehlikeli yerlerden uzak durmalarına katkı sağlayarak, daha güvenli ve temiz bir ortamda yüzebilmelerini sağlanıyor. Son yaptığımız çalışma ile Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulu ve Hafsa Sultan Ortaokulu’ndan toplamda 45 öğrencimiz haftada 2 gün 1,5 saat yüzme dersi aldılar.” diye konuştu. Aynı çalışmanın yaz döneminde de yapıldığını ve başarılı sonuçlar aldıklarını hatırlatan Vali Abdurrahman Savaş ise yaptığı konuşmada, “Bizim eğitim sistemimi içerisinde çocuklarımıza yüzmeyi öğretmemiz lazım. Gencecik çocuklarımızı barajlarda ve kanallarda yüzme becerisi olmadığı için kaybediyoruz. Bu hepimizi çok üzüyor” dedi. Proje ile çocukların hem yüzme öğrendiğini hem de doğru alışkanlıklar kazandıklarını belirten Vali Savaş, “Projede emeği olan herkese teşekkür ederim. İnşallah çocuklarımız hayatlarının her bir aşamasında buradaki gibi güler yüzlü olmaya devam ederler” şeklinde kaydetti.
Konuşmaların ardından “Başarı Havuzu” projesi kapsamında yüzme öğrenen 45 öğrenci hünerlerini sergilediler. Ardından Vali Savaş ve beraberinkiler öğrencilere madalya ve sertifikalarını teslim ettiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.