SÜLEYMAN BAŞAR’DAN AKLANMA AÇIKLAMASI!

18 Eylül 2015 Cuma, 00:10

Başar Spor Kulübü ve Taekwondo Milli Takım Antrenörü Süleyman Başar ve Antrenörü Serap Aydeniz ile yerel medyada çıkan haberlerin ardından yazılı açıklama yaptı. İşte o açıklama;

“07.07.2015-09.07.2015-10.07.2015 tarihlerinde Manisa yerel basında (M.Gazetesi) ard arda çıkan asılsız, yalanlarla beslenmiş, saygı değer hakem camiasını ve Başar Spor Kulübü Antrenörü Süleyman Başar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörü Serap Aydeniz ve Taekwondo hakemleri hakkında pervasızca, acımasızca iftiralar atılmış ve bu iki hocamız kamuoyu önünde itibarsızlaştırılmaya çalışılmıştır. Ancak söz konusu gazetede çıkan haberi yayımlayan ve bu haberi yaptıranlar, sporu ve daha da önemlisi Taekwondoyu bilmeyen kişilerin tüm bu çabaları boşa çıkmıştır.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Dr.Savaş Duman’ın 10.07.2015 tarihinde Manisa M. Gazetesine vermiş olduğu “İddialarla ilgili soruşturmayı başlattık” demeci ile başlayan süreç sona ermiş ve  iki kıymetli hocamız deyim yerindeyse aklanmıştır.

İlgili konu Türkiye Taekwondo Federasyonu ceza kurulunda görüşülmeye devam etmekte olup, Cumhuriyet Savcılığında ki suç duyuruları da hukuki zeminde ilerlemektedir. Şimdi spor camiası başta olmak üzere aylardır süren bu karalama kampanyalarına şahit olan sizlerin; Taekwondo sporuna leke düşüren, asılsız iftiralarla kamuoyunu meşgul eden kişileri tüm kamuoyunun vicdanlarında ceza kuruluna sevk etmelerini bekliyoruz.”

Başar Spor Kulübü ve Taekwondo Milli Takım Antrenörü Süleyman Başar ise, konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “7 Temmuz 2015 tarihinde ‘Hakemlere baskı yaptılar’,  8 Temmuz 2015 tarihinde ‘Bu adaletsizlik ortadan kalksın’ ve 10 Temmuz 2015 tarihinde ‘Artık kimsenin hakkı yenmesin’ başlığı ile Manisa M. Gazetesi’nde yayımlanan haberler sonrası şahsıma, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Taekwondo Antrenörü Serap Aydeniz hocamıza ve Türkiye Taekwondo Federasyonun değerli hakemlerine karşı yapılan karalama kampanyasıyla derin bir üzüntü yaşadık. Bizler yıllardır Manisa’da taekwondo branşını yukarılara taşımak için var gücümüzle çalışırken, bu tür gerçek dışı yapılan haberler bizlerden çok Manisa taekwondosunu yaralamaktadır.  Spor camiasında bugüne kadar hiçbir olumsuzluğun içinde yer almadığımızı bir kez daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Yapılan gerçek dışı haberlerle ilgili de gerekli hukuki işlemleri başlatmış bulunmaktayız. Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan soruşturma kapsamında aklandığımız ve haklı olduğumuz ortaya çıkmıştır. Aklandığımızı gösteren belgeyi de sizlerle paylaşmaktan mutluyuz. Bir daha bu tür sırf karalamak adına yapılan haberlere sessiz kalmayacağımızı belirtip, yasal yollarla ne gerekiyorsa hakkımızı sonuna kadar aramaya devam edeceğimizin kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz. Saygılarımla.”

tarama1 tarama2

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir