AYARCI’DAN İSTİFA ÇAĞRISI!

17 Nisan 2014 Perşembe, 18:36

Turgutluspor’da Kulüp Başkanı Burçin Ayarcı, Teknik Direktör Burhanettin Basatemur’la yolların ayrılması ve Barış Kol’un süresiz kadro dışı bırakılması konularına açıklık getirirken, basın açıklaması yaparak yönetimi topa tutan Şahin Ek’ten de istifa etmesini beklediğini açıkladı.

Teknik Direktör Burhanettin Basatemur’la yolların ayrılmasının belediye başkanlığının değişimiyle ilgili bulunmadığını söyleyen Ayarcı, “Kamuoyunda herkesin algısı Turgutlu Belediyesi değişti, başkan değişti, Turgutluspor’da taşlar yerinden oynamaya başladı. Siyasi satrancın olduğu söylendi, Teknik direktör değişikliğimizin ne siyasi, ne de yeni belediye başkanımızla hiçbir alakası yok. Belediye başkanımızın haberi bile yoktu” dedi.

Barış Kol’un takımın en uzun süreli, Turgutluspor’un işleyişini, para ödeme koşullarının nasıl olduğunu bilen oyuncu olduğunu söyleyen Ayarcı, şöyle konuştu: “Barış Kol’la kadro dışı bırakılma kararı disiplinsiz davranışları, takım içinde huzursuzluk çıkarması ve arkadaşlarını etkilemesidir. Turgutluspor’da kimsenin alacağı kalmadı, kalmaz” diye konuştu.

Ayarcı, Şahin Ek’le ilgili olarak ise şunları söyledi, “Yönetim kurulu kararımız mevcut. Bazı arkadaşlarımız imza atmadım diyor. Evet doğrudur, kendisi 8 aydır kulübe gelip gitmedi. Kulübün iç işleyişinin nasıl olduğunu benle birlikte 3-4 arkadaşım biliyor. Biraz daha hassas davranmalıydı. Şahin beye anlatacaktım, ama beklemeden ortada kargaşa var gibi basın açıklaması yaptı. Hepimizin Şahin Ek’in açıklamasıyla uyandık. 12 yöneticiyiz, 8 yöneticimizin imzası var. Açıklamasının ardından bu işi istifasıyla taçlandırabilirdi. Şahin Ek’le devam etmemiz mümkün değil. Kendisinin istifa etmesini talep ederim, isterim ve beklerim. Biz görev süremizin sonuna kadar devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir