ATICILARIMIZ HEDEFİ 12’DEN VURDU!

19 Aralık 2013 Perşembe, 11:59

Avcılık ve Atıcılık Federasyonu 90. Yıl Türkiye Şampiyonası, Mersin’in Erdemli ilçesinde düzenlendi. Şampiyona Manisalı sporcular damga vurmayı başardı. Başarılı sporcularımız şampiyonadan 3 altın, 3 gümüş ve 3 bronz alarak ilimizi bir kez daha başarıyla temsil etti. Öte yandan sporcularımız Genç Bayanlar kategorisinde takım birinciliğini kazandı.

Rakibimiz TSK

Şampiyonaya 13 sporcuyla katılmasına rağmen elde ettikleri başarıyla ilimizi başarıyla temsil eden İl Gençlik Spor Kulübü’nün en büyük rakibi Türk Silahlı Kuvvetleri Spor Gücü takımı. Sporcularımız 300 kişiyle katılan rakibinin ardından şampiyonayı takımlar sıralamasında 2. bitirmeyi başardı.

Nene Hatun’un torunları

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik, Mersin’de mücadele eden İl Gençlik Spor Kulübü’nün sporcularını makamında ağırladı. Ziyarette antrenörler Erdoğan Karaöz ve Çağrı Tangör’de yer aldı. Sporcuları elde ettikleri başarılardan dolayı kutlayan İl Müdürü Murat Özmekik, “Manisalı sporcularımız atıcılık alanında başarıya doymuyor. Gittikleri her şampiyonada ilimizi başarıyla temsil ettiler, madalyalarla döndüler. Bizde İl Müdürlüğü olarak imkanlarımız çerçevesinde sporcularımıza destek olduk. Kendileri için tüfek alımımız yaptık. Onlarda elde ettikleri başarılarla onlara yaptığımız yatırımların karşılığını kat kat veriyor. Bu sporcularımız Nene Hatun’un torunları olduklarını bir kez daha gösterdi. Sporcularımızı ve onların başarısında büyük emekleri bulunan antrenörlerimiz Erdoğan Karaöz ve Çağrı Tangör’ü tebrik ediyorum” dedi.

Sporcularımızın Elde Ettikleri Dereceler:

Büyük Bayanlar Kategorisi:

50m Ateşli Silahlar 3×20 müsabakası

3. Nergis Özelbir

Genç Bayanlar Kategorisi:

50m Ateşli Silahlar Yat Yarışması

1. Mervecan Sevildik

2. Evrim Yörük

3. Nagihan Akar

50m Ateşli Silahlar 3×29 müsabakası

1. Mervecan Sevildik

2. Armağan Daşcürcü

3. Evrim Yörük

Yıldız Bayanlar Kategorisi:

50m Ateşli Silahlar Yat Yarışması

1. Çağla Yağmur

Yıldız Erkekler Kategorisi:

50m Ateşli Silahlar Yat Yarışması

2. Yaşar Kutay Esenoğlu

10m Havalı Silahlar Tüfek Müsabakası

Genç Bayanlar Kategorisi

Takımlar 1. liği

Mervecan Sevildik, Evrim Yörük, Özge Demirel

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.