ASKF’DE 4. İSMAİL AYDIN DÖNEMi

15 Haziran 2014 Pazar, 19:03

Manisa ASKF, 4. kez İsmail Aydın ve yönetimine emanet. Oy çokluğuyla yeniden Başkan Aydın, aynı heyecanla 3 yıl daha hizmet edecekleri için mutlu olduğunu ifade etti. Kurula katılan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik de spor kulüplerine büyük bir müjde verdi. Çelik amatör spor kulüplerinin ve ferdi sporcuların kullanacağı spor köyü projesine başlayacaklarını müjdeledi

 

Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) 13. Olağan Genel Kurul’u gerçekleşti. Ziraat Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşen kurula, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, ASKF Başkanı İsmail Aydın, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Şube Başkanı Tekin Tatlıcıoğlu, Manisa İl Hakem Kurulu Başkanı Akif Uğurdur ile kulüp başkan ve yöneticileri katıldı. Mevcut Başkan İsmail Aydın’ın tek aday olarak girdiği kurulda Divan Başkanlığı’nı Behçet Atlı gerçekleştirdi. Divan’da tüzüğün 30. maddesi oy çokluğuyla kabul edildi. Faaliyet ve hesap raporları da yine oy çokluğuyla kurulda kabul edildi.

“AYNI HEYECANLA ÇALIŞACAĞIZ”

Gerçekleştirilen seçim sonrası 13. Olağan Genel Kurul’da yeniden Başkan seçilen ASKF Başkanı İsmail Aydın, kendisine ve yönetimine verilen desteğe teşekkür ederek, “Bizi bu günde yalnız bırakmayan Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e teşekkür ediyorum. Manisa’daki ve tüm Türkiye’deki amatör futbol ve amatör kulüpçülük gerçekten büyük özveriyle yapılıyor. Kimi arkadaşımız çoluğunun çocuğunun rızkını bu kulüplerin yaşaması için harcıyor. Ben ve yönetimim de bunun bilicindeyiz. Bu nedenle kulüplerimizin tüm sıkıntılarını yerinde takip edip çözüm üretiyoruz. Bizi bu göreve dördüncü kez layık gören tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Ben ve yönetimim her zaman aynı heyecanla çalışmayı sürdüreceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. 3 yıl daha bu görevi layıkıyla yerine getireceğiz.” dedi.

SPOR KÖYÜ GELİYOR

Kurulda söz alan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise amatör kulüpleri yakından ilgilendiren bir spor kompleksi projesi için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Tesis için çalışmalarını sürdürdüklerini beliren Çelik, “Manisa’daki amatör spor kulüpleri belediyemiz için çok önemli. Göreve gelmeden önce de kendileriyle bir araya gelmiş ve projelerimizi anlatmıştık. Şimdi yine buradan bir müjde vereyim. Şehzadeler Belediyesi olarak spor köyü, spor kompleksi çalışmamızı başlatıyoruz. Yeni kurulan bir belediye olduğumuz için projelerimize yeni yeni başlıyoruz. Bu çerçevede yer tespit çalışmaları süren bu spor kompleksimizde amatör kulüplerden ferdi sporlara kadar her türlü spor branşının çalışmasına uygun şartlar sağlanacak. Bu spor kompleksini oluştururken yine ASKF Başkanımız İsmail Aydın ve spor kulüpleriyle bir araya geleceğiz. Fikir alışverişinde bulunacağız.” ifadelerini kullandı.

AYDIN’A BAŞARI DİLEDİ

Spora desteklerinin sadece tesis olarak sınırlanmayacağını da kaydeden Çelik, “Yeni yasayla birlikte amatör spor kulüplerine belediyeler belli bir oranda yardım için bütçe ayırabilecek. Bu çerçevede de çalışmalarımız sürüyor. Amatör spor gerçekten emek isteyen bir şey. Bu nedenle her türlü sıkıntıda sizlerin yanında olacağız. Yeniden seçilen Başkanımız İsmail Aydın ve yönetimine de başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu. Daha sonra yeni ASKF yönetimi ve Başkan Ömer Faruk Çelik birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.