Arslan: “Aldığımız neticeler çok iyi..”

21 Ekim 2015 Çarşamba, 16:19

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Cihat Arslan, sezonun başından beri aldıkları neticelerin çok iyi olduğunu belirterek “Geride bıraktığımız 8 hafta içerisinde kendi evimizde oynadığımız 4 maçta bırakın yenilmeyi, henüz gol bile yemedik. Türkiye Süper Lig tarihinde bunun bir ilk olduğunu sanıyor.

Akhisar Belediyespor, Spor Toto Süper Lig’in 9. haftasında deplasmanda yapacağı Çaykur Rizespor maçının hazırlıklarına teknik direktör Cihat Arslan yönetiminde, Karabulut Tesisleri’nde başladı.

Antrenman öncesi gazetecilere açıklama yapan Cihat Arslan, Eskişehirspor maçından aldıkları 3 puanın büyük önem taşıdığını, başarılı bir haftayı geride bıraktıklarını ifade etti.

“Eskişehirspor maçı benim için çok önemliydi” diyen Arslan,  “Yeni hocasıyla birlikte çıkış arayan bir takımdı. Allah’a şükürler olsun ki kazasız atlattık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Maçın genelinden de oldukça memnunum. Sonuç olarak çok pozisyon üretememiş olsak da kalemizde de pozisyon vermedik. Bu da başarılı olduğumuzu gösterir” şeklinde görüşlerini aktardı.

Cihat Arslan, bu hafta sonu Çaykur Rizespor ile yapacakları maça yoğunlaştıklarını anlattı. Çaykur Rizespor’un geçen sezondan bu yana istikrarını koruduğunu ifade eden Arslan, şunları söyledi:
“Beşiktaş maçında da oldukça dinamik bir görüntü sergiledi. Önlem alınmadığı takdirde ceza kesebilecek oyunculara sahip. Çok zorlu bir karşılaşma bekliyoruz ancak biz her maça olduğu gibi bu maça da kazanma arzusu ve planları ile çıkacağız. Kazanmak için yaptığımız planlar tutmazsa alacağımız 1 puan bile çok değer taşıyacak.”

İiyi bir ekip olduklarını, evlerinde hiç yenilmediklerini hatırlatan Arslan, “Allah’a şükür sezonun başından beri aldığımız neticeler çok iyi. Geride bıraktığımız 8 hafta içerisinde kendi evimizde oynadığımız 4 maçta bırakın yenilmeyi, henüz gol bile yemedik. Türkiye Süper Lig tarihinde bunun bir ilk olduğunu sanıyorum” ifadelerini kullandı.

Bu arada, Akhisar Belediyespor’da milli takım kampından dönen Sami çalışmalara katılırken, Güray Vural idmanda yer almadı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir