Ankaragücü’nden fakslı centilmenlik mesajı

30 Mart 2016 Çarşamba, 23:52

Manisaspor’un Pazar günü evinde ağırlayacağı Ankaragücü’nden centilmenlik mesajı geldi. Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner paylaştığı mesajda, maçın centilmence ve spor ahlakına yakışır bir mücadele olmasını temenni etti

Şampiyonluk yolunda son 5 haftaya girilirken avantajı elinde bulunduran Manisaspor, Pazar günü evinde play-off mücadelesi veren Ankaragücü’nü konuk edecek. Zorlu mücadele öncesi Ankaragücü cephesinden sürpriz bir hamle geldi. Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, yayınladığı faksla maç öncesi centilmenlik mesajı verdi.

İŞTE FAKSTA YER ALAN MESAJLAR

İşte Mehmet Yiğiner’in faksında yer alan ifadeler, “Antik çağlardan günümüze kültür ve sanatın yoğunlaştığı, ticaret yollarının geçtiği, doğal zenginlikleri ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, İslamiyet öncesi dönemdeki “Kybele Kaya Anıtı”ndan İslamiyet dönemindeki “Ulu Cami Külliyesi”ne kadar bir dolu eserin mekânı, Osmanlı İmparatorluğu döneminde hürmetli padişahlarımızı yetiştiren Manisa Sancağı’nın ili, Şehzadeler şehri, eşsiz lezzetleri, Şifalı Mesir Macunu, Sultaniye Üzümü ve Türkiye’nin en gelişmiş ve en büyük organize sanayisine sahip, Milli Mücadele’deki kahramanımız Ahmet Bedevi nam-ı diğer Manisa Tarzanı’nın mekanı, Evliya Çelebi’nin,”Doğudan batıya doğru kurulmuş müzeyyen bir şehir olarak tanımladığı” Manisa’da Manisaspor’ia oynayacağımız Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grup 30. hafta müsabakasında centilmence ve spor ahlakına yakışır bir mücadele olmasını temenni eder, Manisaspor Yönetimine, Manisaspor taraftarına ve Manisa halkına sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir