ANADOLU YILDIZLARINA MANİSA DAMGASI

24 Şubat 2014 Pazartesi, 23:15

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından oyuncu havuzu oluşturulması amacıyla 10 farklı branşta organize edilen “Anadolu Yıldızları”nda basketbol grup müsabakaları sona erdi. İlimizde düzenlenen ve 3 gün süren müsabakalara Manisa’nın kız ve erkek takımları damga vurdu. Kız ve erkek takımlarımız gruplarını namağlup tamlayarak Bursa’da 14-16 Mart tarihlerinde yapılacak olan yarı final müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Erkeklerde B grubunda Eskişehir ve Kütahya takımlarıyla karşılaşan Manisa karması, ilk maçında Eskişehir’i 59-32 ikinci maçında ise Kütahya’yı 63-29 mağlup ederek grubunu namağlup lider olarak tamamladı. Kızlarda ise Uşak ve Aydın karmalarıyla karşılaşan Manisa, Uşak’ı 46-32 ve Aydın’ı 54-41 mağlup ederek erkek takımı gibi grubunu yenilgisiz tamamladı.

Müsabakalar hakkında bilgi veren Manisa takımları koordinatörü Ekrem Öztürk, “Bakanlığımızın ilimizde düzenlediği basketbol müsabakalarında 9 il kız ve erkek takımlarıyla mücadele etti. Gruplarını ilk 2 sırada tamamlayan takımlar Bursa’da yapılacak olan yarı final müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Bursa’da başarılı olan iller ise Konya’da yapılacak olan final müsabakalarına katılacak. Biz kız ve erkek takımlarımızla birlikte en azından Konya’da yapılacak olan finallere katılmayı hedefliyoruz. Takımlarımız bunu başaracak düzeyde” dedi. Yapılan müsabakalar sonunda Bursa’ya gitmeye hak kazanan takımlar:

Kızlar:

A grubu           B grubu               C Grubu

Denizli                       Manisa                         İzmir

Eskişehir                     Aydın                         Muğla

Erkekler:

A grubu          B grubu             C grubu

Aydın                      Manisa                        İzmir

Uşak                       Eskişehir                     Muğla

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir