ALİMALLAH ADAMI TOPA TUTARLAR!

20 Ekim 2014 Pazartesi, 16:48

PTT 1.Ligi’nde işler Manisaspor için iyi gitmiyor. Ege ekibi Elazığspor deplasmanından da puansız döndü. İlk yarıda vasatın altında izlediğimiz iki takımın mücadelesinde gol sesi çıkmazken, solbeki olmayan Manisaspor, Cangele’yi tutmakta sıkıntılar yaşadı. İlk yarıda sol kanadı aksayan Manisaspor’da Teknik Direktör Tahir Karapınar bu sıkıntıyı görüp ikinci yarıda Kudret-Tayfun Cora değişikliğine gitse de bu hamle ev sahibinin durmasında çokta etkili olmadı. Çünkü oyundan çıkan Kudret ve oyuna giren Tayfun Cora da o mevkinin oyuncusu değildi. Eldeki imkanlar doğrultusunda yapılması gerekeni yaptı Tahir hoca. Süleyman’ın kadro dışı bırakılması, Canberk’in cezalı olması elleri kolları bağladı.

İkinci yarının bazı bölümleri hariç kendisinden bile kötü olan Elazığspor karşısında bir varlık gösteremeyen Manisaspor bu ligde acaba kimi yenecek? Kayseri’yi yendi ama diyeceksiniz! Evet! yendi başka? Bu ligde kadro kalitesine kimse bakmıyor. Her takım birbirini yenebiliyor. Ancak Manisaspor eldeki mevcut şartlarla “Acemiyim” diye bağırıyor. Bir hafta önce rüzgar gibi esen Gökhan Sazdağı akıl almadık bir hareketle Elazığ’da penaltı yaptırıyor. Bunun üzerine kaybettiği hiç bir topu kovalamıyor. Manisaspor’un Elazığ deplasmanında kaybetmesinin en büyük nedeni; hırs ve isteksizlikti.

Bir de bu yetmezmiş gibi Subasic, Milijas ve Dimitrov’un yerlerinde yeller esiyor. Maçın adamı diyebileceğimiz Mikic ikinci golü yememize neden oluyor. Bayram ve Murat kaleye geçmiş çokta bir şey farketmiyor. Ne zaman defansif hatalardan vazgeçeceğiz merak ediyorum! Cangele’nin bir kaçırdığı bir de attığı golü izleyin ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Tribünleri, kenardaki reklam panolarını bir kenara koyun, sanırsınız Manisaspor halı sahada maç yapıyor. Cangele topu ayağında tutuyor, eviriyor çeviriyor, çalım atıyor, vurayım mı vurmayayım mı derken meşin yuvarlağı ağlara bırakıveriyor. Elle koysa bu kadar isabetli olmaz. Fenerbahçe defansı derbide nasıl Sneijder’in füzelerini izlediyse Manisaspor’da Mikic, Ali Fırat, Erdi ve Tayfun da Cangele’nin pozisyonunu izlemekle yetindi.

Manisaspor’da muhalif sesler yükselmeye başladı. Haydi suçlu aramaya!!!

A) Tahir Karapınar

B) Abdullah Mergen

C) Futbolcular

D) Hepimiz…

İşimiz gerçekten zor. Ligin ilk haftasında 3-0 kaybettiğimiz Alanyaspor maçı sonrası yaptığım yorum şöyle idi: “12 haftada 15 puan toplarsa bu takım öpüpte başına koysun” 6 hafta bitti elde var 4 puan. Kalan 6 haftada Manisaspor neler yapar bekleyip göreceğiz. Ama emin ki söylediğim 15 puanın altında kalır üstüne de çıkamaz. Hafta sonu oynanacak Karşıyaka maçı Tahir Karapınar ve ekibinin son maçı olabilir. Manisaspor için Karşıyaka maçları her zaman ayrıdır. Bu yüzden teknik heyete tavsiyem hafta içi idmanlar dışında futbolcularınıza taktik ve analiz çalışması yaptırırken bu maçın Manisalılar için ne kadar önemli olduğunu biri anlatıversin. Yoksa, Alimallah adamı topa tutarlar! Saygılar…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir