AKHİSARSPOR ‘ARENA’SINA KAVUŞUYOR

06 Mart 2014 Perşembe, 17:19

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Akhisar’da yapılacak stadın temel atma töreninde yaptığı konuşmada, söz konusu projenin ilçe ve Manisa için çok önemli olduğunu, futbolculuk hayatında birçok başarı elde eden teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun çalıştırdığı Akhisar Belediyespor’un bu statta takımını daha büyük başarılara taşıyacağına inandığını kaydetti. Akhisar Belediyespor’un fiziki altyapı çalışmalarına destek vereceklerini ifade eden Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün temel atma törenine katıldığımız Muradiye’deki spor salonunun açılışı için 29 Ekim’e söz aldık. Stadımızın inşası noktasında belli bir süre var ama ben inanıyorum ki yüklenici firma bu süreyi kısaltacak.”

Kılıç, törene katılan sporculara da seslenerek, “Yaptığınız sporu, çalışmaları, doğal ve ahlaklı yollardan yapın. Gazi Mustafa Kemal ne demişti, ‘ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’. Sizler ahlaklı olacaksınız, elde ettiğiniz başarıları kendi çabalarınızla elde edeceksiniz” diye konuştu. Törene, Akhisar Belediyespor futbol takımı ile basketbol takımı ve diğer branşlardaki sporcular katıldı. Öte yandan törenden önce protokoldeki oturma düzeniyle ilgili sorun yaşandığı ancak çözüldüğü öğrenildi.

STAT

İçinde 13 bin kişilik stat ile 2 bin kişilik spor salonu olan kompleks 30 milyon liraya mal olacak. Stadın yapılacağı 37 bin metrekarelik alanın Spor Genel Müdürlüğü’ne devri nedeniyle ilçe merkezinde bulunan Akhisar İlçe Stadı’nın kullanım hakları Akhisar Belediyesi’ne geçecek. Stadın 2014-2015 futbol sezonu ikinci devresine yetiştirilmesi planlanıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.