Akhisarlı Futbolcular Başarının Sırrını Açıkladı

03 Aralık 2015 Perşembe, 15:52

Akhisar Belediyespor, Ziraat Türkiye Kupası’nda yarın oynanacak Dardanelspor maçı hazırlıklarını sürdürdü. İdman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yeşil-siyahlıların tecrübeli futbolcuları Ahmet Cebe, Douglao ve Güray Vural takımın başarısı hakkında bilgiler verdi.
İlk olarak basın mensuplarının karşısına çıkan 2011-2012 sezonunun ikinci devresinde Karabükspor’dan yeşil-siyahlılara transfer olan ve kadronun değişmeyen ismi Ahmet Cebe, “Beşiktaş maçına kendimize güvenerek, özgüvenle gittik. Puan alacağımıza inandık ve ona göre hazırlıklarımızı yaptık. İyi de bir maç oynadığımızı düşünüyorum çünkü takım halinde iyi bir savunma yaptık. Gelen pozisyonları değerlendirdik. Böyle devam edersek daha da güzel başarılar elde edebiliriz. Geleceğe maç maç bakıyoruz. Önümüzde kupada Dardanelspor maçı var. O maçta da tabii ki kalitemizi gösterip, daha üst ligde oynadığımızı gösterip, gruplara kalmak istiyoruz. İnşallah bunu da başaracağız. Ondan sonraki Sivasspor maçında da 3 puanı almak istiyoruz” dedi.
“BAŞARIDA YÖNETİMİN PAYI BÜYÜK”
Başarıda yönetimin büyük payı olduğunu vurgulayan Cebe, “Çünkü seçimlerini çok iyi yaptılar. Hamza Hoca gibi Cihat Hoca gibi hep aynı karakterlere sahip isimleri takımın başına getirdiler. Bu yüzden hiçbir olumsuzluk olmadı burada. Her zaman güzel şeyler olduğunu düşünüyorum. Süper Lig’de dördüncü senemiz oldu. Tecrübelerimizin üstüne gelmesiyle bazı şeyler tabii ki daha güzel olmaya başladı. Daha çok puan almaya başladık. Dediğim gibi yine biz hedefi büyük biliyoruz, çünkü haddimizi bilerek oynayacağız, bilerek hamlelerimizi yapacağız. O yüzden maçtan maça düşünürüz. Sivas maçına odaklanacağız. Oradan da 3 puan alıp yolumuza devam edeceğiz inşallah” diye konuştu.
DOUGLAO: “BÜYÜK BİR AİLEYİZ”
Büyük bir aile olduklarını ifade eden Douglao, “Sadece beni koştuklarını sanmıyorum. Bütün takımı konuştuklarını düşünüyorum. Açıkçası tüm arkadaşlarıma ve futbolcu arkadaşlarıma sahada yardımcı olduğum için çok mutluyum. Bu yaptığım bütün hareketler Beşiktaş maçına özel değildi, bütün maçlarda kendimi ortaya koyuyorum” şeklinde konuştu.
Brezilyalı oyuncu, Akhisar’dan önce Braga’da iyi bir sezon geçirdiğini ifade ederek, “UEFA kupası olsun, Şampiyonlar Ligi olsun, Beşiktaş ve Galatasaray’a karşı da çok iyi maçlarım vardı. Orada da çok güzel geçmişti. Ben buraya geldiğimde de Cihat Hocamızla birlikte ondan çok şey öğreniyorum. Mesela Roberto Carlos Hocamız’dan da çok şey öğrendim. Her gün her antrenmandan sonra daha hazır ve daha fit hissediyorum. Bizim tek hedefimiz var; her maça çıkıp galip gelmek. Ondan sonrası zaten gelir” açıklamasını yaptı.
GÜRAY VURAL’DAN BAŞARININ SIRRI
Takımın ikinci kaptanı Güray Vural, ekip ruhunu sağlayabilen en iyi takımlardan biri olduklarını dile getirerek, “Burada hocalarımız değişti, tabi yanlış anlaşılmasın. Yöneticimiz, başkanlarımız, futbolcularımız hepimiz birbirimize uyum sağladık. Gelen ve giden arkadaşlarımız oldu ama burada hep takım halinde olmayı başardık. Çünkü karakterli insanlardan iyi bir takım olduk. Bizim takımda belki bireysellik çok ön plana çıkmıyor, bunun yanı sıra takım oyununda ekstra bir veya iki oyuncu ön plana çıkıyor. Ama önemli olan takım olmaktı. Futbolcu arkadaşlarım buna ben de dahil olmak üzere, bireysel olarak bu takımı kurtaracak değiliz. O yüzden ilk olarak takım olmayı düşünüyoruz ve bunu da başarıyoruz. Şu anda iyi durumdayız. Herkesin bildiği gibi önemli olan bunu devam ettirebilmektir” dedi.
TRANSFER DEDİKODULARINA YANIT VERDİ
Transfer iddiaları ile ilgili de konuşan Vural, “Şu anda buranın sözleşmeli oyuncusuyum. Sezon sonu sözleşmem bitecek ama kendimi sadece Akhisar Belediyespor için motive ediyorum. Ben başarılı olmak zorundayım ki buradan daha iyi bir yerlere gideyim. Transfer işleri ile ilgili işleri menajerlerim takip ediyor” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir