AKHİSAR, KARDEŞ HAJROVİC’İ DENEDİ AMA..

05 Ocak 2014 Pazar, 23:59

Galatasaray, Izet Hajrovic’i transfer edip yerli statüsünde oynatmak istiyor. Akhisar ise Izet’in kardeşi Sead’ı yabancı kontenjanı nedeniyle beğenmesine rağmen transfer edememişti.

Akhisar Belediyespor yaz hazırılık kampında Galatasaray’ın transfer görüşmelerine başladığını duyurduğu Izet Hajrovic’in kardeşi Sead Hayrovic’i denemişti. Izet gibi Grashoppers altyapısından yetişen Sead Hajrovic, Arsenal’de futbol oynuyor. Geçen sezon maç kazanması için Barnet’e kiralaran ve burada başarılı olan Sead Hajrovic, antrenmanlarda oldukça başarılı bir görüntü sergiledi. Akhisar Teknik Drirektörü Hamza Hamzaoğlu, 20 yaşındaki Sead Hajrovic’i çok beğendi.

“Hajrovic’i beğendik ama..”

Ancak Hamza Hamzaoğlu, Sead Hajrovic gibi yetenekten vazgeçmek zorunda kaldı. Hamzaoğlu’nun açıklaması ise bugün, Galatasaray’ın Izet Hajravic’i satın alma nedenlerinden biri olan Türk pasoportuyla oynatma düşüncesinden olduğundan, çok ilginç hale geldi; “Sead yetenekli bir futbolcu. Şu aşamada stoper ihtiyacımız yok. Ayrıca yabancı kontenjanını orta saha forvette kullanmayı tercih ediyorum. Ancak gözümüz Hajrovic’in üzerinde olacak. Kendisini takip edeceğiz.”

Hamza Hamzaoğlu, Sead Hajrovic’i çok beğenmesine rağmen yabancı kontenjanına gireceği için transfer edememişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.