AKHİSAR ARENA STADI HIZLA İLERLİYOR

03 Nisan 2014 Perşembe, 17:18

Akhisar Belediyesi tarafından yapılan ve 6 Mart 2014 günü Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımı ile temel atma töreni yapılan Akhisar Arena Stadyum yapımı hızla ilerliyor.
İller Bankasından alınan kredi desteği ile yapılan Akhisar Arena Stadyumu 13 Bin seyirci kapasiteli olup, Spor Toto Süper Lig’de mücadele veren Akhisar Belediyespor gelecek sezonun ikinci devresinden itibaren maçlarını burada yapması bekleniyor. Ayrıca stadyumun yanında 2 Bin seyirci kapasiteli spor salonu da bulunuyor.
30 Milyon TL’ye mal olacak olan stadyumu yapan Akhisar Belediyesi, bitimin ardından Akhisar Arena Stadyumunu Gençlik ve Spor Bakanlığına devredecek ve yaklaşık 37 Bin metrekare alana sahip şehir içerisinde bulunan eski stadyum ve spor alanının kullanım hakkına sahip olacak.
Öte yandan yeni yapılacak olan Akhisar Arena Stadyumu yanında bulunan Akhisar Belediyespor Yılmaz Atabarut Tesislerinin de Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleri ile gelecek sezon, aynı bulunduğu alanda yeniden inşaa edileceği bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.